Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 6 • L 3
12C
Sob
14C
Nd
11C
Pon
9C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI11 Listopada w Koronowie
06.11.2015 | 10:57

11 Listopada w Koronowie

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną harcerze.

Na zdjęciu: Władze Koronowa apelują do mieszkańców o uczczenie święta wywieszeniem flagi państwowej.

Fot.

Władze miasta i gminy Koronowo apelują do wszystkich mieszkańców o wywieszenie 11 listopada 2015 r. flagi narodowej – pokazanie dumy, że jesteśmy Polakami – i zapraszają na Obchody Święta Niepodległości.

O godzinie 11.00 na koronowskim rynku Hufiec ZHP Koronowo rozpocznie akcję „Od rycerza do żołnierza”. Będą gry i zabawy historyczne, wystawy broni, nauki robienia kotylionów, ogniska, kuchnia polowa i wiele innych niespodzianek.

Po złożeniu wiązanek i kwiatów godzinie 13.45 w miejscach pamięci na cementarzu parafialnym, korowód przejdzie na koronowski rynek (Plac Zwycięstwa) gdzie około 14.15 zaplanowano: przemówienia okolicznościowe, pokazy konne w wykonaniu Klubu Jeździeckiego „DERESZ” i występ Orkiestry Dętej OSP przy M-GOK.

 O godz. 15.00 w bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie rozpocznie sie uroczysta msza świętą. Obchody Święta Niepodległości zakończy koncert okolicznościowy w sali Urzędu Miejskiego, podczas którego wystąpią Ludmiła Małecka i Artur Grudziński z zespołem (początek koncertu o godzinie 17.00).


Powiązane treści