Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

12. Edycja Walentynkowej Zbiórki Krwi w Bydgoszczy!

Dodano: 13.02.2024 | 12:52

Na zdjęciu: Walentynkowa zbiórka krwi odbędzie się w NFZ w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

To już 12. Walentynkowa Zbiórka Krwi w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Bydgoszczy. W poprzednich 11 edycjach udało się zebrać łącznie 165 litrów krwi!

Akcja organizowana jest wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Mobilny Punkt Poboru Krwi znajdował się będzie na parkingu NFZ w Bydgoszczy przy ul. Łomżyńskiej 33. Krew będzie można oddawać w godzinach 8:00 – 13:00.

W kujawsko-pomorskim oddziale NFZ krew oddawana jest honorowo od 2019 roku. W trakcie dotychczasowych 11. zbiórek, które były zorganizowane we współpracy z RCKiK w Bydgoszczy krew oddało 450 dawców. W ten sposób aż 165 l krwi zostało przekazanych potrzebującym pacjentom.

Krew jest potrzebna i zawsze będzie. Jest towarem deficytowym. Nie można zastąpić jej niczym innym. Jest lekiem, który podawany jest w stanach zagrożenia życia. Bez krwi najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłby możliwe do wykonania. Warto oddawać krew, bo sami nigdy nie wiemy, kiedy będzie potrzebna nam lub naszym bliskim.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments