Bydgoszcz
9C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 9 • L 8
8C
Sob
7C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale12-latek ofiarą napadu na Wojska Polskiego. Sprawca został złapany
22.06.2018 | 21:25

12-latek ofiarą napadu na Wojska Polskiego. Sprawca został złapany

Na zdjęciu: Policjanci złapali 18-letniego sprawcę pochodzącego z Łodzi.

Fot. archiwum

Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszał 18-latek z Łodzi, który ukradł 50 złotych 12-latkowi, po czym chciał go uderzyć, gdy ten domagał się zwrotu gotówki. Reakcja świadka zdarzenia pozwoliła zatrzymać sprawcę już kilka minut później.

We wtorek z dyżurnym komisariatu na Wyżynach skontaktowała się kobieta, która oświadczyła, że widzi jak nieznany jej mężczyzna ukradł 12-latkowi pieniądze i go pobił. Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 15:00 na ulicy Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Skierowany na miejsce patrol, po uzyskaniu rysopisu sprawcy, zauważył go na ul. Szpitalnej. 18-letni napastnik został zatrzymany i przewieziony do komisariatu na Wyżynach. Tam podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim skradzione pieniądze.

Z ustaleń policjantów wynika, że napastnik widział, jak 12-latek wychodzi ze sklepu i ma przy sobie pieniądze. Podszedł do niego i zabrał mu 50 złotych. Kiedy chłopiec domagał się zwrotu gotówki, mężczyzna chciał go uderzyć, jednak nastolatek zdołał uniknąć ciosu. Wówczas sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Całą sytuację widział świadek zdarzenia, który zawiadomił o tym fakcie policję.

18-letni mieszkaniec Łodzi odpowie za kradzież rozbójniczą. Za ten czyn może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. W środę prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.


Powiązane treści