Bydgoszcz
7C
Opady
49% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 6
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacja12 maja wystartuje V Bieg Rycerski
08.05.2018 | 11:01

12 maja wystartuje V Bieg Rycerski

Na zdjęciu: Okolice zamku i tereny przyległe z uwagi na bieg będą czasowo wyłączone z ruchu pojazdów.

Fot. Stanisław Gazda

12 maja dziesięciokilometrową trasę przy zamku, Starej Farze, do Głogówka i z powrotem, przemierzy ponad siedmiuset biegaczy.

A to oznacza, że przez półtorej godziny wyłączone z ruchu będą ulice PCK, Mostowa i droga ze Świecia do Głogówka. Również dojazd i wyjazd z działek przy Zamku oraz teren za mostem na Wdzie w tym czasie będzie niemożliwy.

Początek biegu o godz. 11.00. Start odbędzie się przy Zamku w Świeciu na ulicy Zamkowej, dalej ulicą Zamkową trasa prowadzi w ulicę Polskiego Czerwonego Krzyża, za stacją paliw skręt w prawo w ulicę Farną w kierunku starego kościoła Fary, dalej mijając po lewej stronie Kościół Farny, skręcamy w lewo w ulicę Mostową i po ok 200m skręcamy w prawo wbiegając na wał przeciwpowodziowy po czym powtórnie zmierzy w stronę zamku.

Po obiegnięciu zamku zawodnicy podążą w kierunku Głogówka jeszcze raz ulica Zamkową i Polskiego Czerwonego Krzyża, gdzie na ok. szóstym kilometrze nastąpi nawrót w stronę zamku, po czym trasa kolejny raz poprowadzi uczestników tuż przy Farze na ulicy Farnej , później jeszcze raz w lewo ulicą Mostową i po 200 m ponownie wałem przeciwpowodziowym w kierując na dziedziniec Zamku, gdzie będzie meta.


Podobne wpisy

Powiązane treści