Bydgoszcz
11C
Opady
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 11 • L 10
11C
Sr
10C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI120 żołnierzy szkoli się w JFTC przed wyjazdem do Afganistanu
Szkolenie JFTC
29.04.2017 | 08:32

120 żołnierzy szkoli się w JFTC przed wyjazdem do Afganistanu

Dwa etapy szkolenia – część teoretyczna i praktyczna - mają zagwarantować najwyższy poziom wyszkolenia zanim żołnierze wyjadą objąć swoje obowiązki

Na zdjęciu: Przemawia gen. Grün.

Fot. JFTC

W Centrum Szkolenia Sił Połączonych (Joint Force Training Centre – JFTC) trwa drugie w tym roku szkolenie dla misji Resolute Support (RS). Oficjalnie otworzył je dowódca JFTC, generał dywizji Wilhelm Grün.

Uczestnicy, a wśród nich doradcy, którzy wkrótce udadzą się do różnych rejonów Afganistanu, oraz przyszli członkowie dowództwa misji RS i dowództwa Train-Advice-Assist Zachód otrzymali dużą porcję kluczowych informacji już na początku szkolenia – informuje Radosława Kubiczek z Zespołu Prasowego JFTC.

Generał Salvatore Farina, dowódca Joint Force Command Brunssum, który przywitał żołnierzy za pośrednictwem video-telekonferencji, oraz generał broni Rosario Castellano, zastępca dowódcy misji RS, przedstawili aktualny status misji, sytuację polityczną w Afganistanie, oraz znaczące postępy, jakie udało się poczynić Afgańskim Siłom Obrony i Bezpieczeństwa. Mówili też o bieżących priorytetach  sojuszniczej misji oraz jej wyzwaniach. Generałowie podkreślili potrzebę kontynuowania obecnych wysiłków, a także podejścia, które wykracza daleko w przyszłość. „Musimy myśleć długoterminowo” – powiedział generał Farina, zachęcając żołnierzy, aby zaangażowania na rzecz misji nie ograniczali do swojego pobytu w Afganistanie, ale by patrzyli dalej w przyszłość.

W trakcie pierwszych dni szkolenia uczestników wsparł również generał dywizji Johann Langenegger, wyznaczony na stanowisko szefa sztabu dowództwa misji RS, który wziął udział w szkoleniu, aby obserwować jego postępy i poznać ludzi, którzy wkrótce będą mu podlegać.

Obecnie, uczestnicy szkolenia pracują ramię w ramię na rzecz sukcesu misji. Dwa etapy szkolenia – część teoretyczna i praktyczna – mają zagwarantować najwyższy poziom wyszkolenia zanim żołnierze wyjadą objąć swoje obowiązki.

Generał Grün podkreślił jeszcze jeden aspekt szkolenia w Bydgoszczy. „Dla większości z was jest to pierwsza okazja spotkania się z przyszłymi partnerami. Wykorzystajcie ją do nawiązania mocnych relacji.” – powiedział dowódca JFTC akcentując kluczową dla sukcesu misji rolę silnych zespołów.

JFTC po raz kolejny pokazało, że jest flagowym ośrodkiem NATO wyspecjalizowanym w szkoleniach przed wyjazdem na misje. Zespół JFTC stworzył bardzo realistyczne środowisko szkoleniowe, dopasowane do potrzeb uczestników, i zaangażował wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Szkolący się żołnierze mają wsparcie ponad 100 wykładowców, trenerów i ekspertów  – z JFTC, a także z wielu jednostek i agencji NATO, organizacji pozarządowych, a przede wszystkim żołnierzy, którzy doświadczenie zdobyli w Afganistanie. To oni służą swoim doświadczeniem i najświeższą wiedzą nt. misji i Afganistanu.

Szkolenie RS 17-2 opracowane przez JFTC zostało przygotowane w bliskiej współpracy z Joint Force Command Brunssum. To drugie z serii czterech szkoleń przed wyjazdem na misję zaplanowanych na ten rok.


Powiązane treści