Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 5 • L 3
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kultura14 stycznia kolejny finał WOŚP. Kto wystąpi podczas koncertu na Starym Rynku?
JurekOwsiak_WOSP_Lukasz_Widziszowski_LCS_9833
29.12.2017 | 14:28

14 stycznia kolejny finał WOŚP. Kto wystąpi podczas koncertu na Starym Rynku?

W Bydgoszczy zagra m. in. jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Na zdjęciu: 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegać będzie pod hasłem wyrównywania szans w leczeniu noworodków.

Fot. Łukasz Widziszowski/mat. prasowe

Regionalny Sztab WOŚP w Bydgoszczy ogłosił wykonawców, którzy wystąpią na Starym Rynku 14 stycznia, w trakcie 26. finału akcji.

Największą gwiazda imprezy będzie Monika Lewczuk. Jej utwory, takie jak „Zabiorę cię stąd” czy „Ty i ja”, zyskały wielką popularność na YouTubie i rozgłośniach radiowych. Lewczuk otrzymała złotą płytę za singiel „#Tam tam” i potrójną platynę za singiel „Ty i ja”. Artystka sama komponuje i pisze teksty piosenek. Ostatnio sławę zyskał jej utwór z gwiazdą latinpopu Alvaro Solerem – „Libre”.

14 stycznia wystąpią również zespoły Omni mOdO, BydziaComBand i Miseland. Omni mOdO to grupa czterech charyzmatycznych artystów mówiących o sobie: „Poważny zespół grający mało poważną muzykę… albo odwrotnie”. Z łaciny omni modo oznacza „na wiele sposobów”- i właśnie tak zespół tworzy swoją muzykę. Omni mOdO wygrali zeszłoroczne eliminacje i wystąpili na największej festiwalowej scenie Przystanku Woodstock.

BydziaComBand to zespół złożony z członków bydgoskich grup rockowo-metalowych. Co roku biorą oni udział w finale Wielkiej Orkiestry, by wspierać akcje Jurka Owsiaka.

Miselad powraca na scenę po ośmiu latach przerwy w działalności artystycznej. Pomimo zmian w składzie, zespół dalej będzie grał muzykę rockową w stylu ubiegłego wieku. Nowe, młode twarze w zespole wniosły jednak powiew świeżości i pomysły na urozmaicenie wykonywanego materiału.

Rozpiska godzinowa występów:

15:00 – Miselad

17:00 – BydziaComBand

18:00 – Omni mOdO

20:15 – Monika Lewczuk.


Powiązane treści