Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 14 • L 14
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNA SYGNALE16-latek za kierownicą. Pędził przez miasto
08.02.2017 | 11:11

16-latek za kierownicą. Pędził przez miasto

Nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Na zdjęciu: Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość

Fot. wolny dostęp

16-letni mieszkaniec Gniewkowa odpowie za jazdę samochodem bez prawa jazdy. Nastolatek został zatrzymany w Inowrocławiu w ramach policyjnej kontroli.

Nieletni poruszał się autem marki Honda, którego właścicielką jest jego matka. W poniedziałek po godzinie 18:00 jechał ulicą Wojska Polskiego w Inowrocławiu, a na liczniku miał prawie 80 km/h. Z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości został zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w Inowrocławiu, którzy sprawdzali, czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością.

Funkcjonariusze szybo zweryfikowali, że nastolatek nie posiada uprawnień do jazdy pojazdem. O sytuacji powiadomiona została jego matka. – Po tym, jak kobieta zjawiła się na miejscu policyjnej interwencji, została ukarana mandatem karnym za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę nieuprawnioną. W związku ze złamaniem prawa przez nieletniego, policja prześle materiały do sądu rodzinnego i nieletnich, który oceni zachowanie 16-latka – informuje oficer prasowy KPP w Inowrocławiu asp. szt. Izabella Drobniecka.


Powiązane treści