Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 2 • L -0
1C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-6C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWpadł bydgoszczanin poszukiwany 5 listami gończymi. „Ukradł” tożsamość kuzynowi
19.11.2021 | 13:36

Wpadł bydgoszczanin poszukiwany 5 listami gończymi. „Ukradł” tożsamość kuzynowi

Na zdjęciu: 36-latek przed 11 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci zatrzymali kierowcę audi, który z nadmierną prędkością jechał przez skrzyżowanie ulicy Gdańskiej z Powstańców Warszawy. Jak się okazało, zatrzymany był poszukiwany przez sądy i prokuraturę pięcioma listami gończymi. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, posługując się danymi swojego kuzyna.

Policyjni wywiadowcy podczas pełnienia służby w rejonie osiedla Leśnego zauważyli, że kierujący audi a6 z nadmierną prędkością przejechał przez skrzyżowanie ulicy Gdańskiej z Powstańców Warszawy z dużą prędkością. Takie nierozważne zachowanie zwróciło ich uwagę – postanowili zatem zatrzymać pojazd do kontroli drogowej na ulicy Powstania Listopadowego.

Autem podróżowało 3 mężczyzn. Pasażerowie wylegitymowali się dowodami osobistymi, natomiast kierowca przekazał policjantom swoje dane ustnie. Wszystkie osoby zostały sprawdzone w policyjnych systemach informatycznych. Pierwotnie nie było co do nich żadnych uwag. Jednak policjanci zwrócili uwagę na wizerunek kierowcy. Nie zgadzał się z bowiem z wizerunkiem osoby na zdjęciu w systemie – opisuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

CZYTAJ TAKŻE: Zmiany w Galerii Fordon. Zwrot akcji w sprawie drogerii Rossmann

Bydgoszczanin upierał się, że podał prawdziwe dane. Potwierdzali to również pasażerowie audi. Policjantom cała sytuacja wydawała się podejrzana. Kierowca audi został zatem zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie przy użyciu specjalistycznego urządzenia zostały sprawdzone w bazie danych jego odciski palców. Wtedy 36-latek przestał upierać się przy prawdziwości podawanych wcześniej danych.

Okazało się, że mężczyzna podał dane swojego kuzyna, gdyż od 11 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Pod tymi danymi znali go również jego koledzy z pracy, z którymi jechał samochodem w chwili zatrzymania. Wszystko dlatego, że mężczyzna jest poszukiwany przez sądy i prokuraturę aż pięcioma listami gończymi w związku z popełnionymi licznymi przestępstwami. Ponadto bydgoszczanin w ten sposób przygotował również najbliższą rodzinę: żonę i kilkunastoletnią córkę. Na wypadek pytań o jego tożsamość miały podawać dane kuzyna – dodaje kom. Kowalska.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, by w konsekwencji trafić za kartki. Dodatkowo 36-latek odpowie za wykroczenia związane z podaniem policjantom podczas legitymowania nieprawdziwych danych osobowych oraz prowadzeniem pojazdu bez uprawnień.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści