Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Powstała ściana z roślin antysmogowych. Inwestycję zrealizowała firma z Bydgoszczy

Dodano: 21.12.2021 | 06:00

Na zdjęciu: Ściana z roślin antysmogowych powstała w Nakle nad Notecią.

Fot. Szymon Niemczewski / Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią / materiały prasowe

Zielona ściana z roślin antysmogowych pojawiła się przy budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią.

Jak informuje nakielski urząd, wykonanie zielonej ściany z roślin antysmogowych było jednym z pilotażowych zadań w ramach projektu Human Smart City. – Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuje nie tylko estetyka otoczenia, ale przede wszystkim powietrze, które jest oczyszczane – słyszymy od urzędników z Nakła nad Notecią.

Na ścianie przy budynku M-GOPS przy ul. Bydgoskiej w Nakle zasadzono takie rośliny, jak m.in. runianka japońska, kłosówka miękka, dzwonek gargański, bodziszek korzeniasty czy bluszcz pospolity. O ich właściwe nawodnienie dba system umieszczony wewnątrz instalacji. Innymi pozytywnymi efektami jest redukcja hałasu, zwiększenie bioróżnorodności, intensyfikacja obiegu wody, redukcja efektu miejskiej „wyspy ciepła” oraz pozytywny wpływ na ludzką psychikę. Inwestycję wykonała firma Ogrody Markowe Marek Gollob z Bydgoszczy, a koszt inwestycji – jak słyszymy w nakielskim urzędzie – to niemal 45,5 tysiąca złotych.

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach projektu „Zintegrowane działania partycypacyjne realizowane przy użyciu nowych technologii na rzecz redukcji emisji komunikacyjnej w Nakle nad Notecią”. Projekt współfinansowany z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020; Priorytet 3. Potencjał beneficjentów funduszy europejskich; Działanie 3.1 Skuteczni beneficjenci – kończą urzędnicy.

0 0 votes
Article Rating
Powstała ściana z roślin antysmogowych. Inwestycję zrealizowała firma z Bydgoszczy
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 rok temu

45tys złotych za betonowo-drewniana brzydką doniczkę. I to w dodatku postawioną na uboczu, nie w centrum.