Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 8 • L 6
7C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale17-latek uszkodził samochody w Fordonie. Został złapany przez policję
POLICJA - SG
27.03.2018 | 09:40

17-latek uszkodził samochody w Fordonie. Został złapany przez policję

Młody mężczyzna odpowie też za podanie policji fałszywych danych osobowych.

Na zdjęciu:

Fot. SG

Policjanci z Fordonu zatrzymali 17-latka podejrzanego o uszkodzenie mienia. Poszukiwany przez młodzieżowy ośrodek wychowawczy nastolatek uszkodził trzy pojazdy.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na ulicy Galla Anonima w Fordonie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze w jednym z zaparkowanych samochodów. Funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie zastali trzech młodych mężczyzn i dwie kobiety. Podczas interwencji policjanci zauważyli, że jeden z mężczyzn jest ranny – miał rozcięcie na dłoni, a jego ubranie było zakrwawione. Poszkodowany stwierdził, że kilka godzin wcześniej przewrócił się na rowerze. Policjanci wezwali na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy młodemu mężczyźnie.

17-latek był jednak pod znacznym wpływem alkoholu. Patrol policji przewiózł go do fordońskiego komisariatu, aby przekazać go rodzicom. Na miejscu okazało się, że podczas interwencji podał fałszywe dane osobowe – jego prawdziwą tożsamość odkryła policjantka zajmująca się problematyką nieletnich. Młody mężczyzna był bowiem poszukiwany przez młodzieżowy ośrodek wychowawczy.

Kryminalni szybko wytypowali zatrzymanego 17-latka do zdarzeń, które miały miejsce minionej nocy. W tej sprawie fordońscy policjanci przyjęli zawiadomienia dotyczące wybicia szyb w trzech pojazdach znajdujących się w pobliżu miejsca zatrzymania nastolatka. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut przestępstwa uszkodzenia mienia. Dodatkowo będzie on odpowiadać za popełnione wykroczenia, w tym za podanie fałszywych personaliów.


Powiązane treści