[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nietypowe znalezisko podczas remontu. Na stropie ujawniono… broń i amunicję

Dodano: 23.02.2022 | 13:31

Na zdjęciu: Zabezpieczona przez policjantów broń produkowana była w latach 1893 - 1905 i była konstrukcji rosyjskiej.

Fot. KMP Grudziądz

Na nietypowe znalezisko natrafili wczoraj (22 lutego) pracownicy wykonujący remont w jednym z domów w okolicach Grudziądza.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 22 lutego, kiedy to w jednym z budynków w gminie Grudziądz prowadzony był remont poddasza. – W trakcie prac oderwano deski stropowe i zauważono jakieś przedmioty – mówi podkom. Robert Szablewski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu i dodaje, że tymi przedmiotami była broń, a konkretnie pięć sztuk broni. – Znaleziono również zamki do tego rodzaju broni oraz bagnety – precyzuje.

CZYTAJ WIĘCEJ: Śmiertelny wypadek na drodze. Nie żyje pieszy

O znalezisku powiadomieni zostali funkcjonariusze. Na miejscu obok policjantów pracowali także pirotechnicy oraz grupa śledcza, którzy dokonali oględzin. – W ich trakcie okazało się, że są to karabinki marki Mosin – informuje podkom. Robert Szablewski. Jak słyszymy w grudziądzkiej komendzie, zabezpieczona broń była produkowana w latach 1893 – 1905. – Według danych jest to trzyliniowy karabin produkcji rosyjskiej – mówią funkcjonariusze.

Policjanci przypominają, że broń jest ciekawym znaleziskiem historycznym, ale i niebezpiecznym przedmiotem. – W przypadku znalezienia broni, amunicji czy niewybuchów nie należy ich ruszać, ale zgłosić powyższy fakt policji. Nawet stara broń może być groźna dla zdrowia, a nawet życia – kończą policjanci z grudziądzkiej komendy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments