[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sezon letni coraz bliżej. Ćwiczenia służb nad Zalewem Koronowskim [ZDJĘCIA]

Dodano: 21.05.2022 | 21:15

Na zdjęciu: Ćwiczenia służb odbyły się w Suchej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Funkcjonariusze policji, straży pożarnej i WOPR-u wspólnie ćwiczyli na wodach Zalewu Koronowskiego. – Manewry pokazały, jak ważne jest współdziałanie i koordynacja pracy poszczególnych służb w akcji ratowniczej czy poszukiwawczej – mówią.

Ćwiczenia przeprowadzono na terenie Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej. Nad Zalewem Koronowskim ćwiczyli policjanci z komend w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Brodnicy, Inowrocławiu, Świeciu, Żninie, Radziejowie, Rypinie i Tucholi, a także ratownicy WOPR z Kruszwicy, Włocławka, Lipna, Torunia oraz strażacy PSP JRG 1 w Bydgoszczy.

W ćwiczeniach wykorzystano łodzie, skutery wodne, quady, platformę ratowniczą, sonar poszukiwawczy, a nawet dron. W scenariuszu przewidziano także udział psów szkolonych do działań poszukiwawczych i ratowniczych Sekcji Psów Ratowniczych Lipnowskiego WOPR – słyszymy od funkcjonariuszy.

Manewry służb bacznie obserwowali ich szefowie, a także wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Ćwiczenia dobitnie pokazały jak ważne jest współdziałanie i koordynacja pracy poszczególnych służb w akcji ratowniczej czy poszukiwawczej w okolicach, gdzie już wkrótce ciepłe dni i letnia pogoda przyciągną wielu turystów, plażowiczów i urlopowiczów – mówi rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mł. insp. Monika Chlebicz.


SPRAWDŹ: Jak wybrać najlepszą kurtkę przeciwdeszczową?


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments