Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 0 • L 0
-4C
Czw
-4C
Pt
1C
Sob
3C
Nd
-2C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale19-latkowie z narkotykami. Jeden dawał, dwóch brało
marihuana
14.10.2017 | 09:07

19-latkowie z narkotykami. Jeden dawał, dwóch brało

Na zdjęciu: Woreczki z suszem.

Fot. Archiwum.

Policjanci z bydgoskiego oddziału prewencji zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie marihuany. Jeden z 19-latków dodatkowo usłyszał zarzut usiłowania udzielenia narkotyków. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 porcji zakazanych środków psychoaktywnych.

W środę (11.10.2017) około godziny 18:10 policjanci z bydgoskiego oddziału prewencji patrolując teren Doliny Śmierci w Fordonie zauważyli przy ulicy Bołtucia grupę młodych osób. Dwóch z nich na widok patrolu odrzuciło na ziemię foliowe woreczki. Mundurowi wylegitymowali ich.

Jak się okazało, w woreczkach był zielony susz roślinny. Co więcej obok nich leżała foliowa torba, w której znajdowało się 18 woreczków z zielonym suszem roślinnym, kilkadziesiąt pustych tzw. „dilerówek” oraz waga elektroniczna. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana.

Właścicielem tej torby okazał się być stojący w pobliżu 19-latek. On i jego dwaj koledzy (19-latkowie) zostali zatrzymani i dowiezieni do fordońskiego komisariatu.

Tam śledczy ustalili, że właściciel torby z narkotykami próbował udzielić kolegom marihuany. Za to też usłyszał zarzut. Dodatkowo 19-latek i jego dwaj koledzy, którzy odrzucili woreczki z narkotykami, będą odpowiadać za posiadanie zakazanych środków psychoaktywnych. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Powiązane treści