Bydgoszcz
14C
Słonecznie
26% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H 15 • L 13
12C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
11C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacja2 marca na UTP konferencja Young4Design. Studenci zaprezentują projekty gadżetów miejskich i nie tylko
young4design-utp
21.02.2018 | 11:08

2 marca na UTP konferencja Young4Design. Studenci zaprezentują projekty gadżetów miejskich i nie tylko

Na konferencji będzie można zapoznać się z konceptami studentów Zakładu Wzornictwa.

Na zdjęciu: Young4Design odbywa się po raz drugi.

Fot. UTP

2 marca w Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbędzie się druga edycja konferencji Young4Design, połączonej z wystawą projektów studentów wzornictwa.

Konferencja Young4Design ma pokazać kreatywność i możliwości studentów oraz absolwentów Wzornictwa UTP. Jest to także forma promocji kierunku, którego potencjał jest coraz częściej wykorzystywany przez podmioty zewnętrzne. Pierwsza edycja odbyła się przy okazji wyprodukowania przez firmę LoftDecora stołów będących wynikiem studenckiego konkursu. W tegorocznej edycji po raz pierwszy zostaną zaprezentowane gotowe meble opracowane przez dyplomantkę uczelni i wybrany wariant, który jest obecnie wdrażany do produkcji.

Na wystawie zaprezentowane zostaną nie tylko projekty opracowane przez studentów na zamówienie przemysłu, ale także ich samodzielne koncepty. Wiele z nich brało udział w różnego rodzaju konkursach, niejednokrotnie zdobywając na nich nagrody.

Bardzo interesującym elementem konferencji będzie podsumowanie konkursu na projekt gadżetu miejskiego. Istnieje szansa, że wizje studentów zostaną wykorzystane w promocji Bydgoszczy. Przy okazji Young4Design poznamy także autorów najlepszych okładek płyt i projektów na zagospodarowanie wnętrz uczelni.

Young4Design odbędzie się 2 marca o godzinie 11:00 w budynku Auditorium Novum (kampus UTP przy ul. Kaliskiego). Zakończenie konferencji przewidziane jest około godziny 14:00. Tego samego dnia, o godzinie 18.00 uczelnia zaprasza na wernisaż wystawy dyplomów Zakładu Wzornictwa do Biura Wystaw Artystycznych przy ul. Gdańskiej 20. Patronat honorowy nad konferencją Young4Design objął patronatem honorowym rektor UTP prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński.


Powiązane treści