Bydgoszcz
1C
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 2 • L 0
4C
Pon
6C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
5C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnale20-latek zabrał ciotce klucze. Potem ją okradł
policja_napis_001
31.08.2017 | 11:32

20-latek zabrał ciotce klucze. Potem ją okradł

Mężczyzna został już zatrzymany przez policję.

Na zdjęciu: W środę policjanci ustalili miejsce pobytu podejrzanego.

Fot. archiwum

Świeccy kryminalni zatrzymali 20-latka, który włamał się do mieszkania swojej ciotki. Sprawca usłyszał już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w sobotę na terenie Świecia. Na komendę przyszła 57-letnia kobieta i zgłosiła, że z jej mieszkania zniknęła wieża stereofoniczną i głośniki, ale nie widać śladów włamania. Świeccy kryminalni w toku prowadzonego postępowania ustalili, że mogło dojść do włamania na tzw. „pasówkę”, a jednym z podejrzanych może być 20-letni członek rodziny. Mundurowi natychmiast udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, ale tam go nie zastali.

W środę pracujący nad sprawą funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili miejsce pobytu 20-latka i zatrzymali go. Jeszcze tego samego dnia na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi ustalili, że młody włamywacz zapasowe klucze ciotki zabrał jakiś czas temu podczas gościnnej wizyty. W sobotę pod nieobecność właścicielki wszedł do mieszkania, a następnie ukradł wieżę stereofoniczną i głośniki. Zawinął łup, zamknął mieszkanie i wyszedł. Policjanci odzyskali i zwrócili właścicielce klucze od mieszkania oraz wieżę i głośniki, które jak się okazało 20-latek zdążył już sprzedać w lombardzie.


Powiązane treści