Bydgoszcz
7C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 8 • L 7
9C
Nd
13C
Pon
13C
Wt
9C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale20-latka zginęła na przejściu dla pieszych. Sprawa tragicznego wypadku znajdzie finał w sądzie
Sąd Rejonowy Bydgoszcz_ SF
07.11.2018 | 09:03

20-latka zginęła na przejściu dla pieszych. Sprawa tragicznego wypadku znajdzie finał w sądzie

Akt oskarżenia skierowała prokuratura Bydgoszcz-Północ.

Na zdjęciu: Sprawa tragicznego wypadku, w którym zginęła 20-letnia Daria znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Nawet osiem lat pozbawienia wolności. Taka kara grozi 47-letniej Beacie R., która niebawem zasiądzie na ławie oskarżonych bydgoskiego Sądu Rejonowego – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.pl.

Śledczy z prokuratury Bydgoszcz-Północ zakończyli śledztwo po tragicznym w skutkach wypadku, do którego doszło w połowie maja na przejściu dla pieszych u zbiegu ulic Fordońskiej i Traktorzystów. Pod kołami auta osobowego zginęła 20-letnia dziewczyna. Z naszych ustaleń wynika, że został już sporządzony akt oskarżenia, a sprawa niebawem trafi na wokandę bydgoskiego Sądu Rejonowego.

Jak ustaliliśmy, 47-letniej kobiecie został postawiony jeden zarzut. – Kobiecie został postawiony zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym – informuje Adam Lis z prokuratury Bydgoszcz-Północ. Beata R. nie przyznaje się do winy, a grozi jej kara nawet do ośmiu lat więzienia. Przypomnijmy, że w toku prowadzonego śledztwa, kobieta w żaden sposób nie ustosunkowała się do postawionego jej zarzutu.

Udało nam się również uzyskać informację o wynikach sekcji zwłok 20-letniej Darii. – Przyczyną jej zgonu był uraz wielonarządowy – enigmatycznie mówi prok. Lis i precyzuje, że obrażenia dziewczyny powstały na skutek wypadku. Wiadomo za to, że sprawczyni zdarzenia, jak i 20-latka były trzeźwe.


Powiązane treści