Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 11 • L 8
7C
Wt
8C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
6C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI20-letni bydgoszczanin z zarzutami. Dopuszczał się napaści seksualnych na kilku osiedlach
IMG-20190527-WA0001-001
27.05.2019 | 14:13

20-letni bydgoszczanin z zarzutami. Dopuszczał się napaści seksualnych na kilku osiedlach

Na zdjęciu: 20-latek w ubiegłym tygodniu sam zgłosił

Fot. KWP Bydgoszcz

20-latek, który dopuścił się napaści seksualnej, a jego tożsamość została opublikowana w ubiegłym tygodniu w mediach, usłyszał już zarzuty, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Okazuje się, że przestępstwo, którego dopuścił się na początku maja, nie jest jedynym na jego koncie.

8 maja przy ul. Nadrzecznej na Okolu (na wysokości ogródków działkowych) mężczyzna podbiegł do kobiety i dopuścił się napaści seksualnej. Wszystko zostało zarejestrowane przez kamery monitoringi. Policjanci zabezpieczyli zapis, a po dwóch tygodniach zdecydowali się opublikować wizerunek sprawcy w mediach. – Efekt był natychmiastowy. Po zaledwie trzech godzinach sprawca sam zgłosił się na komisariat – mówi kom. Przemysław Słomski.

Po stawieniu się 20-latka okazało się, że ma on na sumieniu więcej podobnych przestępstw. Identyczne sprawy były prowadzone przez funkcjonariuszy z Fordonu i Szwederowa. Młody mężczyzna za każdym postępował podobnie. Łącznie policjanci udowodnili mu sześć przestępstw, choć z ich wiedzy wynika, że podobnych zdarzeń mogło być jeszcze więcej. Teraz kryminalni ustalają, kim były kolejne osoby poszkodowane.

W sobotę mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawił mu zarzuty, a po przesłuchaniu prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Jeszcze tego samego dnia podjęto decyzję o aresztowaniu podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści