Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

21-latek podpalił dom. Został szybko zatrzymany

Dodano: 06.12.2022 | 11:05

Na zdjęciu: 21-latek podpalił dom pod Piotrkowem Kujawskim.

Fot. KPP Radziejów

Radziejowscy policjanci zatrzymali 21-latka, który podpalił dom znajdujący się w jednej z miejscowości na terenie gminy Piotrków Kujawski. W ujęciu piromana pomógł pies służbowy, który podjął trop i doprowadził do miejsca zamieszkania podejrzanego.

Do zdarzenia doszło wczoraj (5 grudnia) w nocy, w jednej z miejscowości w gminie Piotrków Kujawski. – Policjanci dostali informację, że doszło do podpalenia niezamieszkałej posesji. Właścicielka wyceniła straty na około dziesięć tysięcy złotych – opisuje asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy radziejowskiej komendy.

Na miejsce ściągnięto dyżurującego przewodnika z psem tropiącym z Inowrocławia. Owczarek Roli podjął ślad i doprowadził do posesji, zamieszkałej przez 21-latka. Na miejscu podpalenia pracowali natomiast radziejowscy policjanci i biegły z dziedziny pożarnictwa. Zabezpieczyli ślady, które powiązali z mężczyzną mieszkającym tam, gdzie doprowadził ich pies.

21-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego zniszczenia domu i jego wyposażenia poprzez podpalenie. Czyn ten zagrożony jest karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Śmiertelne potrącenie. Mężczyzna zginął pod kołami toyoty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments