Bydgoszcz
20C
Słonecznie
39% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 21 • L 19
16C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI21 osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie. Prawie 4 tysiące w kwarantannie [PODSUMOWANIE]
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii Bydgoszcz - JS (4)
23.03.2020 | 21:19

21 osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie. Prawie 4 tysiące w kwarantannie [PODSUMOWANIE]

Na zdjęciu: Tablice w pobliżu wejścia do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii.

Fot. Jakub Soboczyński

W poniedziałek (23 marca) wieczorem, Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o 57 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju.

Jak informuje resort, pozytywny wynik testów na obecność wirusa stwierdzono u 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 z wielkopolskiego, 4 z dolnośląskiego, pomorskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego i warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz małopolskiego, a także 1 osoby z woj. podlaskiego i kujawsko-pomorskiego.

Z informacji uzyskanych przez służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że najnowszy przypadek zakażenia koronawirusem dotyczy kobiety w średnim wieku z powiatu bydgoskiego, która niedawno wróciła z zagranicy. Kobieta przebywa w domowej kwarantannie, jej stan zdrowia jest dobry. To trzeci przypadek zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu, jaki ujawniono dzisiaj. Rano informowaliśmy o zakażonych dwóch mężczyznach: jednym z powiatu bydgoskiego, drugim z Torunia, u których wykryto chorobę. Obaj niedawno wrócili z zagranicy.

W sumie w kraju, zakażonym koronawirusem jest 749. Dzisiaj także w szpitalu w Tychach zmarł zakażony koronawirusem 83-letni mężczyzna. To ósma ofiara koronawirusa w Polsce.

Jak sytuacja wygląda w naszym regionie? W sumie, zakażonych koronawirusem jest 21 osób, w tym gronie jest dwójka dzieci. 38 osób jest hospitalizowanych pod kątem koronawirusa. Radykalnie wzrosła liczba osób przebywających w kwarantannie. Jeszcze wczoraj było ich 3109, natomiast dzisiaj – 3903. 1632 objęto nadzorem epidemiologicznym, natomiast łącznie pobrano 678 próbek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści