Bydgoszcz
13C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 13 • L 13
18C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
17C
Sob
20C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnale22-latek z Kasztelańskiej zginął przez sąsiadów? Dwie osoby z zarzutami
zatrzymanie policja kasztelańska inowrocław
19.01.2018 | 13:25

22-latek z Kasztelańskiej zginął przez sąsiadów? Dwie osoby z zarzutami

Zaskakujące ustalenia śledczych w sprawie tragedii z wtorku.

Na zdjęciu: 54-letni mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące.

Fot. KWP Bydgoszcz

Nawet pięć lat może spędzić w więzieniu dwójka inowrocławian, których prokuratura podejrzewa o przyczynienie się do śmierci 22-letniego mężczyzny w jednym z mieszkań przy ulicy Kasztelańskiej. – Zatkali przewód kominowy, powodując cofanie się dymu i spalin do jego lokalu – mówi asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy inowrocławskiej policji.

Zdaniem śledczych, którzy badają okoliczności wtorkowej tragedii (22-latek zginął, a 20-letnia kobieta wymagała pilnej hospitalizacji), uszczelnienie odzieżą przewodu kominowego doprowadziło do przedostania się czadu do sąsiedniego lokalu zajmowanego przez młodą parę. A biegli już zdołali ustalić, że to właśnie jego działanie przyczyniło się do śmierci mężczyzny i poważnego stanu kobiety.

Zatrzymani to 54-letni mężczyzna oraz 69-letnia kobieta. Prokuratura postawiła im zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za ten pierwszy czyn grozi do pięciu lat pozbawienia wolności, za drugi – do trzech.

Decyzją prokuratury 54-latek został aresztowany na dwa miesiące, z kolei kobietę objęto policyjnym dozorem.


Powiązane treści