Bydgoszcz
16C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 18 • L 13
16C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI22 zakażonych w kujawsko-pomorskiem. Pod kątem koronawirusa pobrano ponad tysiąc próbek [PODSUMOWANIE]
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (6)
24.03.2020 | 22:41

22 zakażonych w kujawsko-pomorskiem. Pod kątem koronawirusa pobrano ponad tysiąc próbek [PODSUMOWANIE]

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny przy Floriańskiej w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem w Polsce. W kraju, zakażonych jest ponad dziewięćset osób, a w województwie kujawsko-pomorskim – 22.

We wtorek wieczorem, Ministerstwo Zdrowia podało kolejne statystyki dotyczące zakażeń koronawirusem. Najnowsze dotyczą siedemnastu nowych przypadków i wszystkie dotyczą osób z województwa dolnośląskiego. Jednocześnie, ministerstwo przekazało, że w szpitalu w Cieszynie zmarł zakażony koronawirusem 71-letni mężczyzna. W kraju, zakażonych jest 901 osób.

 

Dzisiaj poinformowano także o kolejnym przypadku zakażenia w województwie kujawsko-pomorskim. Najnowszy przypadek dotyczy mężczyzny w starszym wieku z terenu powiatu brodnickiego, który niedawno wrócił z zagranicy. W sumie, zakażonych koronawirusem na Kujawach i Pomorzu są 22 osoby, wśród nich dwójka dzieci. Jedenaście leczonych jest w szpitalach (pięć osób w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym oraz Szpitalu Pulmonologicznym w Bydgoszczy i jedna w Szpitalu Zakaźnym w Toruniu), zaś kolejnych jedenaście przebywa w domowej kwarantannie.

Pod kątem koronawirusa, hospitalizowanych jest 38 osób, zaś 2927 przebywa w kwarantannie. 1632 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym, równolegle pobranych zostało 1031 próbek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści