Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 4 • L 3
1C
Sr
-1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacja2,5 mln pasażerów Ryanaira z Bydgoszczy. Poznaliśmy plany przewoźnika
lotnisko, PLB, pasażer, Ryanair - ST
25.10.2016 | 12:34

2,5 mln pasażerów Ryanaira z Bydgoszczy. Poznaliśmy plany przewoźnika

Wiosną Ryanair planuje przywrócić zawieszone połączenia.

Na zdjęciu: Z okazji 2,5-milionowego pasażera na lotnisku odbyła się uroczystość.

Fot. ST

2,5 miliona pasażerów Ryanaira odprawiono już na bydgoskim lotnisku. Wtorkowa uroczystość była okazją do poznania planów przewoźnika na najbliższe miesiące.

Pasażerów, którzy we wtorek rano przyjechali do Portu Lotniczego Bydgoszcz powitały balony i okolicznościowy tort. Wszystko z powodu wizyty pasażera numer 2 500 000, który lotem Ryanaira wyleciał z Bydgoszczy. Szczęśliwcem okazała się pani Hanna Szafrańska planująca udać się z mężem do Birmingham. Gdy wróci z Anglii, będzie mogła udać się w kolejną podróż, gdyż od linii lotniczej otrzymała dwa bilety w wybrane miejsce i z powrotem. Upominek wręczyli też przedstawiciel PLB.

W związku z dzisiejszą uroczystością Ryanair przygotował promocję. – Aby dodatkowo uczcić dzisiejszą okazję, ogłaszamy wyprzedaż – zapowiedziała Olga Pawlonka. Bilety na podróż do Londynu będzie można nabyć od 74 zł, do Birmingham od 89 zł, a do Dublina od 99 zł. Promocja trwa do piątku.

Mam nadzieję, że liczba pasażerów Ryanaira będzie dalej wzrastać poprzez dodanie nowych, ciekawych destynacji – stwierdza prezes PLB Tomasz Moraczewski, cytowany za komunikatem prasowym lotniska. Podczas uroczystości był nieobecny z powodu wyjazdu służbowego. Zimą na bydgoskim lotnisku dojdzie do kilku zmian w siatce połączeń. Z Bydgoszczy nie polecimy już do Rzymu, Glasgow i Dusseldorfu. Dwa ostatnie kierunki, obsługiwane przez Ryanaira, mają zostać przywrócone wiosną, a przyszłość połączenia Mistral Air nie jest jeszcze znana. 3 listopada zostanie za to uruchomione szósty w tygodniu rejs do Londynu. Trwają również rozmowy przedstawicieli linii z władzami województwa w sprawie przedłużenia umowy na promocję, która od lat jest sposobem wspierania przewoźników lotniczych ze środków publicznych. Obecna wygasa w październiku przyszłego roku.


Powiązane treści