Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 19 • L 18
19C
Pon
20C
Wt
22C
Sr
13C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kultura26. Finał WOŚP w Bydgoszczy. Znamy kolejną gwiazdę koncertów [LISTA WYKONAWCÓW, PROGRAM]
WOŚP_światełko_fajerwerki_FotoDron.PRO (6)
07.01.2018 | 02:47

26. Finał WOŚP w Bydgoszczy. Znamy kolejną gwiazdę koncertów [LISTA WYKONAWCÓW, PROGRAM]

Wiemy już, kto wystąpi w niedzielę, 14 stycznia na Starym Rynku.

Na zdjęciu: Czy bydgoszczanie ponownie szczelnie wypełnią Stary Rynek? Odpowiedź poznamy w niedzielę, 14 stycznia.

Fot. FotoDron.Pro / archiwum

Regionalny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odsłonił wszystkie karty związane z finałowym koncertem, który odbędzie się 14 stycznia na bydgoskim Starym Rynku. Oprócz awizowanej już wcześniej Moniki Lewczuk, na scenie pojawi się doskonale znana grupa hip-hopowa Hemp Gru.

Na największą gwiazdę orkiestrowej imprezy w mieście nad Brdą kreowana jest wspomniana Monika Lewczuk, która znana jest między innymi z utworów takich jak: „Zabiorę cię stąd” czy „Ty i ja” (płyta pod tym samym tytułem pokryła się potrójną platyną). Współpracowała również z gwiazdą latin popu Alvaro Solerem, czego efektem jest popularny singiel „Libre”. Lewczuk zaprezentuje się bydgoskiej publiczności o godzinie 20:15, tuż po tradycyjnym „Światełku do Nieba” (przewidziano je punktualnie na godzinę dwudziestą).

Osoby, które wyżej cenią sobie hip-hop, będą mogły posłuchać z kolei koncertu doskonale znanej ekipy Hemp Gru. Warszawscy raperzy pojawią się na scenie o godzinie 19:00. Zespół w tym roku będzie świętował 20-lecie istnienia, a w listopadzie ubiegłego roku minęło trzynaście lat od premiery utworu „To jest to”, singla promującego debiutancki album Wilka i Bilona „Klucz”.

Zanim scenę zdominuje jednak muzyka, na Starym Rynku w przyszłą niedzielę zaprezentują się formacje taneczne ze szkół tańca Bohema oraz Bailamos (odpowiednio o godzinie 12:00 i 13:00). O 14:00 dla bydgoszczan zagra easy.lovers, godzinę później – Mislead, a następnie (także w godzinnych odstępach) MałyZdużyM, BydziaComBand oraz OmnimOdO.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie tylko koncerty, ale także liczne akcje towarzyszące corocznej zbiórce pieniędzy na wspieranie ochrony zdrowia w kraju. Należy zaliczyć do nich między innymi atrakcje dodatkowe przy okazji meczu II ligi hokeja na lodzie pomiędzy BKS-em Bydgoszcz a Mad Dogs Sopot, który zostanie rozegrany właśnie 14 stycznia o godzinie 13:00 czy kolejną wizytę w Chinach zespołu ROAN.

Tegoroczny finał WOŚP upłynie pod hasłem wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Podczas ubiegłorocznej edycji w samej Bydgoszczy udało się zebrać, licząc z licytacjami, ponad 600 tysięcy złotych. W całej Polsce kwota zebrana przez wolontariuszy i wylicytowana na aukcjach sięgnęła rekordowego pułapu 105 milionów złotych.

LISTA KONCERTÓW 26. FINAŁU WOŚP W BYDGOSZCZY [LINE-UP]
12:00 – Szkoła Tańca Bohema
13:00 – Szkoła Tańca Bailamos
14:00 – easy.lovers
15:00 – Mislead
16:00 – MałyZdużyM
17:00 – BydziaComBand
18:00 – OmnimOdO
19:00 – Hemp Gru
20:00 – Światełko do Nieba
20:15 – Monika Lewczuk


Powiązane treści