Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 16 • L 16
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnale31-latek z zarzutami znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Zwierzę nie przeżyło
17.04.2021 | 08:51

31-latek z zarzutami znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Zwierzę nie przeżyło

Na zdjęciu: Zgłoszenie o możliwym znęcaniu się nad psem policjanci z Torunia odebrali w miniony wtorek, 13 kwietnia. Trzy dni później właścicielowi czworonoga postawiono zarzuty.

Fot. KWP Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne

Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mężczyźnie, któremu toruńscy policjanci postawili zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Do skatowania psa doszło w jednym z mieszkań na osiedlu Rubinkowo.

Zgłoszenie o prawdopodobnym znęcaniu się nad czworonogiem dotarło do funkcjonariuszy z komisariatu Toruń-Rubinkowo w miniony wtorek, 13 kwietnia. – Przyjęliśmy wówczas zawiadomienie o podejrzeniu złamania Ustawy o ochronie nad zwierzętami – wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Pies został odebrany właścicielowi, po czym trafił do Toruńskiego Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt. Niestety, jego obrażenia okazały się tak rozległe, że mimo wysiłków członków towarzystwa życia zwierzęcia nie udało się uratować.

Policjanci ustalili personalia właściciela psa. Mężczyzna w czwartek, 15 kwietnia zgłosił się na komisariat. – Został zatrzymany do czasu wyjaśnienia sprawy – dodaje Dąbrowska. W piątek natomiast 31-latek usłyszał zarzuty. Odpowie za znęcenie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Tego samego dnia mężczyzna trafił również przed oblicze prokuratora. Sprawę będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści