Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale32-latek chciał wysadzić kamienicę na Bocianowie! „Woń gazu była wyczuwalna w całym budynku”
15.07.2021 | 17:50

32-latek chciał wysadzić kamienicę na Bocianowie! „Woń gazu była wyczuwalna w całym budynku”

Na zdjęciu: Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie gazowe, które odcięło dopływ gazu w budynku.

Fot. Maciej Rejment/zdj. ilustracyjne

Sceny grozy na Bocianowie. W czwartkowe popołudnie 32-letni mężczyzna groził wysadzeniem kamienicy przy ulicy Kościuszki. 

Do zdarzenia doszło po godzinie 12:00. Wówczas służby otrzymały informacje o tym, że w kamienicy na Bocianowie mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu i grozi wysadzeniem budynku. Wraz z 32-latkiem przebywała jego matka, która poinformowała o niebezpiecznym zachowaniu swojego syna – warto dodać, że wcześniej między nimi doszło do kłótni. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 oraz pogotowie gazowe, które odcięło dopływ gazu. –  Na miejscu woń gazu była wyczuwalna nie tylko w samej kamienicy, ale nawet w odległości kilkudziesięciu metrów od budynku – przekazała RMF FM podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Pomimo odcięcia gazu, mężczyzna wciąż odgrażał się, że wysadzi budynek. Miał to uczynić za pomocą butli gazowej, którą trzymał w mieszkaniu. Policjanci postanowili powstrzymać zabarykadowanego 32-latka i weszli do mieszkania przez okno. Mężczyzna został zatrzymany – według RMF FM zatrzymany był już znany policji. Jego matce udzielono pomocy medycznej.

Na czas akcji służb konieczna była ewakuacja mieszkańców z czterech pobliskich budynków.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści