Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

38-latek zatrzymany w centrum Bydgoszczy. W plecaku miał kilogram narkotyków

Dodano: 26.09.2022 | 20:30

Na zdjęciu: W plecaku 38-latka znaleziono blisko kilogram amfetaminy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Blisko kilogram amfetaminy zabezpieczyli kryminalni z bydgoskiego Szwederowa. W ich ręce wpadł również 38-letni właściciel narkotyków, który został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu (22 września). Tego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo ustalili, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może być w posiadaniu zakazanych środków psychotropowych. Trop doprowadził ich do 38-latka.


PRZECZYTAJ: Nowy sklep w Focusie. Co będzie oferować?


Funkcjonariusze namierzyli go na jednej z ulic w centrum miasta. Policjanci wylegitymowali go i sprawdzili. Podczas kontroli osobistej znaleźli w jego plecaku worek z białym proszkiem. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Tam wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina – podaje nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Łącznie w plecaku mężczyzny znaleziono niespełna kilogram tego narkotyku. 38-latek trafił zatem do policyjnego aresztu. – Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Następnie doprowadzili go do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt, z czym zgodził się sąd.

Mieszkaniec Bydgoszczy spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

SPRAWDŹ: Metropolia za pół ceny rozpoczęta! Gdzie można skorzystać ze zniżek? [LISTA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments