Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

4 stacje w Bydgoszczy i Inowrocławiu zmienią właściciela

Dodano: 05.02.2016 | 21:33

Trzy stacje w Bydgoszczy i jedną w Inowrocławiu czeka rebranding. Wiemy, kto przejmie dotyczhasowe punkty rosyjskiej firmy.

Na zdjęciu: Tak będą prezentowały się stacje po rebrandingu.

Fot. AMIC Energy Management

Trzy z nich mieszczą się w grodzie nad Brdą, czwarta w stolicy Kujaw Zachodnich – stacje benzynowe rosyjskiej sieci Łukoil, bo o nich mowa, już wkrótce znikną z polskich, litewskich i łotewskich miast. Właścicielami wszystkich została austriacka spółka – AMIC Energy Management.

Łącznie z Polski zniknie około 130 stacji, drugie tyle z państw nadbałtyckich. Wcześniej Łukoil wycofał się z Ukrainy, Estonii i kilku innych krajów Europy.

Adresy stacji Łukoil w regionie:

Bydgoszcz, al. Jana Pawła II 123
Bydgoszcz, ul. Fordońska 225
Bydgoszcz, ul. Kaliskiego 32
Inowrocław, ul. Dworcowa 18

O Łukoil:

LUKOIL zajmuje drugą pozycję, wśród prywatnych koncernów notowanych na giełdzie, pod względem udokumentowanych złóż węglowodorów. Jest to największa spółka handlowa w branży wydobycia i przetwórstwa ropy naftowej w Rosji, o rocznych obrotach przekraczających 107 miliardów dolarów i zysku netto powyżej 9,1 miliarda dolarów.

Z punktu widzenia jawności danych i przejrzystości LUKOIL jest liderem wśród rosyjskich spółek naftowych. Jest to pierwsza w całej historii firma zarejestrowana na Londyńskiej Giełdzie. Jest to jedyny rosyjski koncern, którego akcje w większości są w posiadaniu mniejszościowych akcjonariuszy. LUKOIL jest także największym podatnikiem w Federacji Rosyjskiej – całkowita suma zapłaconych podatków w 2008 roku przekroczyła 38 miliardów dolarów.