Bydgoszcz
3C
Mżawka
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 3 • L 3
4C
Pt
8C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kultura40. urodziny zoo w Myślęcinku. Obchody potrwają prawie dwa tygodnie
10.07.2018 | 14:01

40. urodziny zoo w Myślęcinku. Obchody potrwają prawie dwa tygodnie

Na zdjęciu: Zoo w Myślęcinku stuknęła 40. Moc atrakcji i zniżek na urodziny

Fot. archiwum

Myślęcinek zaprasza na 40. urodziny Ogrodu Zoologicznego. Podczas obchodów przewidziane są rozmaite atrakcje, spotkania i atrakcyjne zniżki.

Historia zoo w Myślęcinku sięga aż 1978 roku. Wówczas był to jeszcze Ogród Fauny Polskiej specjalizujący się w hodowli zwierząt występujących w Polsce. Stosunkowo niedawno, w odpowiedzi na pojawianie się w nim zagranicznych okazów, przekształcony został w 2014 roku w otwarty dla zwiedzających ogród zoologiczny.

W związku z blisko dwutygodniowymi obchodami 40. urodzin, które zaczną się już 16 lipca, zoo przygotowało szeroki wachlarz atrakcji. Przedstawiamy kalendarium:

16 – 20 lipca (od poniedziałku do piątku)
Codzienne zwiedzanie pawilonu Akwarium Terrarium pod okiem przewodnika. 1,5 godziny spaceru od godziny 10. Cena wliczona jest w bilet wstępu do zoo.

19 i 20 lipca (czwartek i piątek)
Spotkanie autorskie z dr. Andrzejem Kruszewiczem, dyrektorem warszawskiego zoo – ornitologiem, wielkim znawcą zwierząt, które odbędzie się o godzinie 18.30 w pawilonie Akwarium Terrarium. Tematem spotkania będzie „Hipokryzja w naszych relacjach ze zwierzętami” (19 lipca) oraz „Tajemnice ptaków” (20 lipca). Bilety na każde ze spotkań kosztują po 5 zł i dostępne będą w przedsprzedaży od 16 lipca. W cenę biletu wliczona jest wejściówka do zoo, które będzie można zwiedzić przed spotkaniami.

22 lipca (niedziela)
Festyn na terenie zoo. Możliwe będzie obejrzenie zaplecza Akwarium Terrarium w godzinach 12-14 (maksymalnie 100 osób). Bilet wstępu do ogrodu oraz na zaplecze kosztuje 1 zł i dostępny będzie w przedsprzedaży od 18 lipca.
W godzinach 14-16 tego samego dnia przewidziane są również występy artystyczne i opowieści pracowników zoo.
Godz. 16-18 – zwiedzanie i pokazy karmienia m.in. niedźwiedzi, żubrów, wydry.
Godz. 12-16 – gra terenowa o tematyce związanej z ogrodem zoologicznym.
O godz 18. – tort urodzinowy.

25 lipca (środa)
Poranny obchód po zoo, który zacznie się od godz. 6. Bilety w cenie 5 zł dostępne w przedsprzedaży od 23 lipca.

27 lipca (piątek)
O godzinie 18.30, w pawilonie Akwarium Terrarium odbędzie się wieczór poetycki ze Zdzisławem Prussem – bydgoskim poetą, dziennikarzem, satyrykiem. Bilety w cenie 5 zł dostępne od 24 lipca (wejściówka do zoo w cenie).

Ponadto ogród zoologiczny informuje, że 17, 19, 24 i 26 lipca odwiedzający kupią bilet wstępu z upustem, czyli za 7 zł i 9 zł. Warunkiem jest przyniesienie ze sobą jabłka, mango, arbuza lub banana. Rabat nie łączy się z innymi promocjami, m.in. kartami rodzinnymi.

Jednocześnie, poza obchodami urodzin, trwa przez całe wakacje cykl spotkań organizowanych co środę w zoo. 11 lipca odbędzie się spotkanie „Świat jadowitych płazów i gadów” w godz. 11-12.30. Kolejne spotkania będą miały miejsce 25 lipca, 8 i 22 sierpnia. Osoby, które wezmą udział we wszystkich pięciu wakacyjnych środach, na ostatnią będą mogły wejść za 5 zł, wystarczy zbierać pieczątki za każdy wstęp na specjalnym kuponie.


Powiązane treści