Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Bydgoszczy odbędzie się konkurs chórów. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez

Dodano: 12.06.2023 | 10:22

Na zdjęciu: Konkursy festiwalowe odbędą się w Filharmonii Pomorskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

W Bydgoszczy odbędzie się 41. Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. To jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez dla chórów dziecięcych i młodzieżowych. Organizatorami wydarzenia są Pałac Młodzieży oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy „Pałac”. Patronem medialnym wydarzenia jest MetropoliaBydgoska.PL.

Celem konkursu, będącego jedną z największych edukacyjnych imprez artystycznych, jest kształtowanie i podnoszenie kultury muzycznej dzieci i młodzieży, ocalenie oraz upowszechnienie cennej i trudnej sztuki śpiewu chóralnego w szkołach i placówkach oświatowych, doskonalenie poziomu wykonawczego zespołów, konfrontacja ich dorobku, prezentacja całorocznej pracy dyrygentów i chórów, a także popularyzacja twórczości współczesnych kompozytorów polskich. Organizatorami wydarzenia są Pałac Młodzieży oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy „Pałac”.

Podczas trzydniowego pobytu w Bydgoszczy zaprezentuje się 11 chórów z całej Polski, między innym z Białegostoku, Lublina, Poznania, Bełchatowa, Rumii, Działdowa, Siedlec i Leżajska. Nie zabraknie też reprezentanta naszego miasta – będzie nim chór „Dolce Canto” ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach festiwalu, które odbędą się w Filharmonii Pomorskiej: w sobotę, 17 czerwca w godz. 10:00-12:00 i 14:00-16:00 odbędą się przesłuchania konkursowe, natomiast w niedzielę, 18 czerwca o godz. 12:00 zapraszamy na koncert galowy. Będzie to barwne widowisko artystyczne, w którym zaprezentują się wszystkie chóry tegorocznej edycji Konkursu, a także zespoły artystyczne Pałacu Młodzieży – informuje placówka.

Koncert zwieńczy ceremonia rozdania chórom Złotych, Srebrnych i Brązowych Kamertonów. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Na koncert galowy obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które będzie można odbierać w Pałacu Młodzieży.

– Chóry będą miały także okazję do wspólnej zabawy muzyką pod okiem wybitnego niemieckiego pedagoga i dyrygenta Markusa Detterbecka. Efekt warsztatów będzie można obejrzeć w sobotni wieczór w ramach prezentacji „Tańczące fontanny” przed Filharmonią Pomorską – dodaje Pałac. Wszystkie informacje na temat Konkursu Chórów znajdują się na stronie internetowej www.chory.palac.bydgoszcz.pl.

41. Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. Program

16.06.2023 (piątek)
godz. 19:00 – 19:3: Uroczyste otwarcie Konkursu. Powitanie uczestników, omówienie spraw organizacyjnych, losowanie kolejności udziału w koncertach konkursowych (sala widowiskowa Pałacu Młodzieży)
godz. 19:30 – 21:00: Warsztaty  twórcze dla dyrygentów i uczestników konkursu. Prowadzenie Markus Detterbeck (sala widowiskowa Pałacu Młodzieży)

17.06.2023 (sobota)
godz. 10:00 – 12:00, 14:00 – 16:00: Koncerty konkursowe w Filharmonii Pomorskiej
godz. 19:00 – 20:30: warsztaty twórcze dla dyrygentów i uczestników konkursu. Prowadzenie Markus Detterbeck. (Filharmonia Pomorska)
godz. 21:00: Koncert chórów „Tańczące Fontanny” połączony z prezentacją woda-światło-dźwięk. Skwer przed Filharmonią Pomorską.

18.06.2023 (niedziela)
godz. 12:00: Koncert galowy, ogłoszenie werdyktu, wręczenie nagród (Filharmonia Pomorska).

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mostowa bez przejazdu i zmiany w rejonie Długiej. Mała rewolucja na Starym Mieście

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments