Bydgoszcz
1C
Śnieg
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 1 • L 1
3C
Czw
4C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKI5 fajnych prezentów urodzinowych dla dziecka
5 fajnych prezentów urodzinowych dla dziecka
23.01.2020 | 13:56

5 fajnych prezentów urodzinowych dla dziecka

Na zdjęciu: Wybór prezentu dla dziecka może okazać się niełatwym zadaniem.

Fot. mat. autora

W sklepach z zabawkami dla dzieci można znaleźć bardzo dużo produktów, jednak wciąż sporo osób przed pójściem na urodziny maluszka długo zastanawia się, w jaki upominek zainwestować. Wiadomo, że prezent musi być dostosowany do wieku i potrzeb pociechy, wzbudzać zainteresowanie i najlepiej jeśli dodatkowo niesie ze sobą jakiś walor edukacyjny. Poniżej znajdziesz listę kilku prezentów, które będą dobrym wyborem zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Kasa fiskalna

Na stronie internetowej odsmoczkadotornistra.pl można znaleźć dobrej jakości kasy fiskalne polecane przez rodziców. Dlaczego taki prezent to dobry wybór? Produkt tego typu umożliwia interesującą zabawę w sklep, która uczy dziecko odpowiednich zachowań i pozwala wejść mu w różne role. Pociecha nabywa nowe umiejętności społeczne. Ponadto, kasą fiskalną maluch może bawić się nie tylko wspólnie z rówieśnikami, ale też samemu. Podczas sprzedawania różnego rodzaju produktów można łatwo poćwiczyć liczenie i nauczyć się wydawania reszty. Warto zainwestować w dobrej jakości produkt, który w zestawie ma dodatkowe elementy takie jak np. warzywa i owoce, inne podstawowe produkty spożywcze i koszyk na zakupy. Wtedy zabawa z jego użyciem staje się bardziej realna, a w związku z tym ciekawsza.

Książeczki

Dobrym wyborem na prezent dla dziecka w każdym wieku są książeczki. Warto od początku pokazywać najmłodszym, że czytanie jest interesujące i rozwija wyobraźnię. Jeśli nie zainteresujemy dziecka książkami, istnieje duża szansa, że przekonanie do tego, że są one ciekawe będzie o wiele trudniejsze i nie zawsze zakończy się powodzeniem. Na rynku wydawniczym dostępne są książki przeznaczone już dla niemowląt, mają one formę kontrastowych obrazków. W księgarniach i sklepach internetowych bez trudu można znaleźć popularne baśnie i inne znane od lat lektury dziecięce i to w pięknych oprawach graficznych.

Gra planszowa

Jeśli szukasz prezentu dla starszych dzieci, ciekawym pomysłem będzie gra planszowa. Tutaj również wybór produktów jest imponujący, więc dopasowanie planszówki do wieku i zainteresowań nie tylko dziecka, ale też jego rodziny nie powinno stanowić problemu. Gry planszowe dostarczają rozrywki, zależnie od tematyki uczą logicznego myślenia, szybkiego podejmowania działań i nierzadko działania pod presją czasu.

Lalka i przydatne akcesoria

Przy poleceniu kasy fiskalnej na prezent urodzinowy dla dziecka wspomnieliśmy, jak ważne są zabawy, które wymagają wchodzenia w rolę i uczenia się pewnych zachowań. Zwykle każdy maluch prędzej czy później wymyśla zabawę w dom. Wtedy też przydatne okazują się lalki, które zazwyczaj wzbudzają większe zainteresowanie dziewczynek, choć i chłopcy lubią się nimi bawić. Jeśli pociecha, do której wybieramy się na urodziny ma już sporo lalek, możemy dokupić przydatne do zabawy akcesoria np. wózek, butelki czy ubranka.

Smartwatch

Wśród praktycznych, poprawiających bezpieczeństwo dzieci urządzeń znajduje się smartwatch z GPS. Jest to nic innego jak zegarek z wieloma przydatnymi funkcjami. Korzystając z takiego gadżetu, maluch może poczuć się zdecydowanie bezpieczniej, a rodzic mieć poczucie kontroli nad dzieckiem. Smartwatche mają zwykle GEO-ogrodzenia pozwalające ustalić, po jakim obszarze pociecha może swobodnie się poruszać. Zegarki są też wyposażone w przycisk SOS, dzięki któremu dziecko może szybko wezwać pomoc w momencie wystąpienia niebezpiecznej sytuacji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści