Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiWydarzenia5-miesięczny festiwal
30.12.2015 | 12:54

5-miesięczny festiwal

Festiwal Wielu Odsłon rozpocznie się 3 stycznia w Koronowie.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie

Fot. materiały prasowe

Od stycznia do maja potrwa Festiwal Wielu Odsłon odbywający się w gminie Koronowie. Co wydarzy się w tym czasie?

Impreza zostanie otwarta w najbliższą niedzielę (3 stycznia 2016 r.) o godz. 12:00 w Kościele pw. Św. Trójcy w Byszewie. Właśnie wtedy rozpocznie się Koncert Inauguracyjny „… w subtelności zamknięty świat”, na którym będzie można usłyszeć kolędy w wykonaniu Scholi parafialnej „Rozmiłowania w Panu”. Taki sam występ odbędzie się tydzień później (10 stycznia 2016 r.) o godz. 16:00 w Bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie.

W programie festiwalu znajdują się jeszcze cztery wydarzenia. W każdym miesiącu przewidziana jest jedna akcja, podczas której zaprezentują się dzieci lub dorośli. W sali Urzędu Miejskiego w Koronowie dwukrotnie wystąpią młodzi mieszkańcy gminy. 14 lutego 2016 r. o godz. 17:00 odbędą się prezentacje wokalne i instrumentalne w wykonaniu dzieci i młodzieży z gminy Koronowo. Natomiast w tym samym miejscu, lecz 20 marca o godz. 10:30 odbędzie się „Przedszkolny galimatias dziecięcy”, czyli prezentacja wszelakiej twórczości artystycznej dzieci przedszkolnych gminy Koronowo.

Nieco starsze osoby wystąpią w Koncercie kameralnym, który odbędzie się 10 kwietnia o godz. 12:00 w Kościele pw. Św. Trójcy w Byszewie i tego samego dnia, lecz o godz. 16:00 w Bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie. Swój talent zaprezentują: Paweł Nowak grający na akordeonie, Marcjanna Nowak będąca sopranistką oraz Adam Klarecki, który opanuje organy.

W ostatnim miesiącu festiwalu odbędą się prezentacje teatralne dzieci i młodzieży w gminy Koronowo. Wydarzenie o nazwie „T jak Teatr” będzie można zobaczyć 21 maja o godz. 16:00 w Amfiteatrze w Koronowie.

Pomysłodawcą i koordynatorem festiwalu jest Ewa Sawoszczuk z Koronowa. Natomiast organizatorzy to Urząd Miejski W Koronowie, Burmistrz Koronowa, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie, Parafia pw. WNMP w Koronowie.


Powiązane treści