Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale52-letni mężczyzna wpadł do Brdy w centrum miasta. Akcja policjantów i ratowników medycznych
Brda Bydgoszcz
26.05.2018 | 08:54

52-letni mężczyzna wpadł do Brdy w centrum miasta. Akcja policjantów i ratowników medycznych

Do zdarzenia doszło w okolicach ulicy Mostowej.

Na zdjęciu: 52-latek wpadł do wody w rejonie mostu Sulimy-Kamińskiego w czwartkowe popołudnie.

Fot. Justyna Wróblewska / archiwum

Policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Szwederowo wspólnie z ratownikami medycznymi uratowali mężczyznę tonącego w Brdzie. 52-latek wpadł do rzeki w rejonie ulicy Mostowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były zawodnik Zawiszy uratował tonącego człowieka. Akcja na bydgoskim Rybim Rynku [WIDEO]

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek po południu. Krótko po godzinie szesnastej dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o osobie, która wpadła do wody i nie może się z niej wydostać. Na miejskie skierowany został patrol, a także zespół ratownictwa medycznego.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce wyciągnęli z radiowozu rzutkę ratowniczą. Jeden z nich zsunął się po stromym betonowym brzegu, drugi pozostał na nim, asekurując partnera. Ratownicy medyczni udostępnili z kolei deskę ortopedyczną, na której umieszczono 52-latka, a następnie – za pomocą wspomnianej rzutki – wyciągnięto go na brzeg. – Sytuacja była niebezpieczna z uwagi na duży nurt rzeki oraz znajdujące się nad dnie brzegu ostre kamienie – podkreśla kom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Okazało się, że tonący mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Po przebadaniu został przekazany do Punktu Pomocy Osobom Nietrzeźwym przy ulicy Fordońskiej.

 


Powiązane treści