Bydgoszcz
14C
Opady
66% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 14 • L 13
14C
Czw
14C
Pt
15C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale53-latek próbował przekupić bydgoskich policjantów
money-1207855_1280
25.02.2016 | 01:26

53-latek próbował przekupić bydgoskich policjantów

Funkcjonariusze szybko odkryli jego zamiar i natychmiast zareagowali.

Na zdjęciu: Pieniądze schowane były w jednym z dokumentów podawanych policjantom.

Fot. wolny dostęp

100-złotowy banknot – w taki sposób kierowca próbował przekonać policjantów, by zapomnieli o jego wykroczeniu. 53-latek został zatrzymany za próbę wręczenia łapówki. 

Mieszkaniec województwa mazowieckiego został zatrzymany do kontroli w Bydgoszczy w pobliżu skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej i Kraszewskiego. Kierowca pojazdu ciężarowego marki Volvo zignorował znak nakazujący jazdę prosto. Funkcjonariusze poinformowali go, że za popełnione wykroczenie grozi mandat w wysokości 250 złotych oraz 5 punktów karnych.

Mężczyzna argumentował swoje zachowanie pośpiechem. Zaproponował policjantom „postawienie dobrego obiadu”, po czym wyciągnął prawo jazdy i dwa dowody rejestracyjne. W jednym z dokumentów znajdował się 100-złotowy banknot. Funkcjonariusze od razu to zauważyli i natychmiast zareagowali. Mężczyzna szybko schował gotówkę, lecz to nie uchroniło go przed karą. Kierowca został zatrzymany w związku z usiłowaniem wręczenia łapówki i przewieziony do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści