Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 14 • L 12
23C
Sr
18C
Czw
18C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kultura6. Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE
animocje-logo-rgb-pion
05.04.2016 | 20:17

6. Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE

Do Bydgoszczy przyjadą twórcy animacji z całego świata.

Na zdjęciu: Logo festiwalu

Fot. organizatorzy

Animacja to tylko bajki dla dzieci – z takiego błędnego myślenia chcą wyprowadzić organizatorzy Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE, który odbędzie się już po raz szósty. Tegoroczna edycja rozpocznie się 18 kwietnia i potrwa 7 dni. 

Wydarzenie organizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy skupia się na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym. W trakcie festiwalu odbywają się pokazy wyselekcjonowanych filmów z całego świata. Do tegorocznej edycji ANIMOCJI zgłoszono prawie 500 filmów, co świadczy o dużym zainteresowaniu artystów tą imprezą. Jednak do festiwalu zakwalifikowano 93 animacje. Wyświetlone projekcje biorą udział m.in. w konkursie o Bydgoską Nagrodę na Najlepszy Film Animowany. Ponadto podczas ANIMOCJI przyznawana jest także nagroda za szczególne osiągnięcia w dziedzinie dubbingu będąca jedynym takim wyróżnieniem w Polsce. Tym, co odróżnia ten festiwal od wielu innych podobnych wydarzeń jest także pasmo poświęcone grom komputerowym pt. „Gra komputerowa – druga twarz animacji” współtworzone przez wykładowców kierunku Humanistyka Drugiej Generacji działającego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Oprócz konkursowych projekcji  zaplanowano również wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych osób. W trakcie festiwalowego tygodnia odbędą się wystawy, spotkania z gośćmi festiwalowymi, koncerty oraz warsztaty filmowe skierowane do dorosłych i dzieci powyżej 9 roku życiu. Trwają zapisy na zajęcia dotyczące pixel art’u, dubbingu, animacji lalkowej i poklatkowej. Osoby pragnące wziąć w nich udział muszą wysłać swoje zgłoszenie do twórczyni i koordynatorki festiwalu na adres e-mail: weronika.placzek@mck-bydgoszcz.pl oraz opłacić w kasie MCK koszt udziału w kilkudniowych warsztatach (20 zł).

W ramach tegorocznej edycji ANIMOCJI powstanie film animowany techniką piksilacji. Stworzy go absolwent Wydziału Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Paweł Prewencki, który ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w dziedzinie animacji. Bohaterem tej produkcji może zostać każda osoba mająca więcej niż 9 lat. Wystarczy wysłać zgłoszenie na wspomniany już adres mailowy i przyjść 10 kwietnia 2016 r. o godz. 12.00 na Wyspę Młyńską w Bydgoszczy.

Dokładny program festiwalu znajduje się na oficjalnej stronie internetowej promującej wydarzenie: www.animocje.com


Powiązane treści