[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

60. urodziny prezydenta Rafała Bruskiego

Dodano: 01.07.2022 | 07:30

Na zdjęciu: Prezydent Rafał Bruski obchodzi dziś 60. urodziny.

Fot. archiwum

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski dziś obchodzi swoje 60. urodziny

Rafał Bruski urodził się 1 lipca 1962 roku. Po ukończeniu VI LO rozpoczął studia na Wyższej Szkole Morskiej, które ukończył jako magister inżynier nawigator. Potem był jeszcze licencjat z finansów i bankowości na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studia podyplomowe z prawa podatkowego Unii Europejskiej na UMK.

W latach 1986 do 1992 pływał po morzach i oceanach w Polskich Liniach Oceanicznych jako nawigator. Następnie pracował do 2005 w Urzędzie Kontroli Skarbowej jako inspektor kontroli skarbowej. Krótko prowadził kancelarię doradztwa podatkowego.

W latach 2006–2007 pełnił funkcję zastępcy prezydenta Bydgoszczy, odpowiedzialnego m.in. za strategię i rozwój miasta, pozyskiwanie funduszy unijnych, obsługę inwestorów, edukację oraz sport.

29 listopada 2007 został powołany na stanowisko wojewody kujawsko-pomorskiego.

W 2010 w drugiej turze pokonał urzędującego prezydenta Konstantego Dombrowicza, z którym ponownie wygrał w 2014 roku. Trzecią kadencję rozpoczął w 2018 roku, wygrywając ją zdecydowanie w pierwszej turze.

Wówczas dzień po ponownym wyborze Rafała Bruskiego na Prezydenta Miasta napisałem w VIP-ie: „Nasze miasto się rozwija, za kilka lat zmieni się diametralnie i znów ci, którzy wyjadą z Bydgoszczy i tu powrócą, nie będą mogli wyjść ze zdziwienia. Stary Rynek, Młyny Rothera, Grunwaldzka, Trasa Uniwersytecka, Nowa Astoria, Kujawska, kilka basenów osiedlowych, biurowce, odnowione kamienice, to znakomite wieści dla Bydgoszczy. Te inwestycje sprawią, że będzie się żyło lepiej i zasobniej, a przecież o to chodzi. Emocje opadną, bilbordy znikną z ulic, trzeba mieć nadzieję, że uda się zakopać rowy nienawiści między nami. Ta kampania udowodniła, że wyborców najbardziej interesują konkrety, wybrali na prezydenta kandydata, który przekonał do konkretnej wizji. Wielu polityków w tej kampanii wieszczyło, że Rafał Bruski się kończy. Tymczasem dokonał on historycznego wyczynu i wygrał w pierwszej turze. Tak naprawdę jego czas dopiero się zaczyna. Życzmy powodzenia nowemu- staremu prezydentowi Bydgoszczy. Przed nami naprawdę ekscytujące lata.”

Wydaje mi się, że słowa, które napisałem w 2018 roku są dziś nadal aktualne. Według ordynacji wyborczej przed Rafałem Bruskim możliwość kandydowania na ostatnią czwartą kadencję i zapewne ma na nią swoją wizję. Oprócz zdrowia, bo to dziś bardzo ważne, życzę Prezydentowi zrealizowania wszystkich pomysłów w imieniu swoim i sporej grupy bydgoszczan.


VIP Tygodnia to stały element Magazynu Towarzyskiego VIP Wojciecha Szczapy Romanowskiego, który przez ponad 20 lat ukazywał się na łamach bydgoskiej prasy. Od roku magazyn jest częścią portalu MetropoliaBydgoska.pl.

60. urodziny prezydenta Rafała Bruskiego
Latest posts by Wojciech Szczapa Romanowski (see all)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stary dziad
Stary dziad
4 miesięcy temu

Niech mu ziemia lekką będzie.

Jack
Jack
4 miesięcy temu

Szanowny Panie redachtorze! Bruski nie może startować w następnych wyborach. Na szczęście dla bydgoszczan to jest jego ostatnia kadencja!

Wyborca
Wyborca
4 miesięcy temu

Info dla Jack
Otóż zmartwię Cię podwójnie.
Po pierwsze ustawa zezwala na jeszcze jeden start w wyborach, bo prawo nie działa wstecz
Po drugie Bruski wystartuje i wygra te wybory zupełnie spokojnie w 1 turze !!!

jurgen
jurgen
4 miesięcy temu

Widać po wpisach takich kacyków politycznych jack czy stary pusty dziad ich katolicki patriotyzm rodem z Nowogrodzkiej.