Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

7 powodów, by odejść od świątecznego stołu

Dodano: 25.12.2015 | 08:40

Sprawdź pomysły na inne spędzenie świąt.

Na zdjęciu: Jedzenie nie powinno zdominować świąt.

Fot. wolny dostęp

Jesz, śpisz, jesz i ciągle jesz – tak często wyobrażamy sobie święta. W tych dniach pełen stół ma niesamowitą siłę przyciągania. Jednak warto nie dać się jej i spróbować spędzić święta inaczej. Co w tym pomoże? Sprawdź nasze pomysły.

1. Spacer

W ciągu dnia można odwiedzić pobliski park, a gdy zrobi się ciemno, zajrzeć na Stary Rynek w Bydgoszczy. Iluminacje i ozdoby zamontowane w centrum miasta ułatwią wczucie się w świąteczny klimat, który ciężko jest poczuć ze względu na pogodę. Poza tym dekoracje warto nie tylko podziwiać, ale także w pewien sposób wykorzystać. Zdjęcie w podświetlonej karocy ciągniętej przez renifery będzie niezwykłą pamiątką.

2. Książka

Lektura powieści ulubionego autora to relaks, na który często nie można sobie pozwolić. Praca, dom, rodzina, nauka i inne zajęcia zabierają tyle czasu, że niekiedy ciężko znaleźć choćby chwilę na przeczytanie kilku stron. Poza tym codzienne czynności zabierają mnóstwo naszej energii, przez co szybciej wybieramy sen niż czytanie. Święta to dobry moment, by odsapnąć i przeżyć jakiś czas w innym świecie, który jest przedstawiony w książce.

3. Wysiłek fizyczny

Aktywny odpoczynek? Czemu nie! W trakcie świąt też można poćwiczyć fizycznie, nawet jeśli obiekty sportowe są zamknięte. Bieganie czy mecz koszykówki na boisku pod blokiem ze znajomymi to zajęcia, które można zrobić niemal w każdym momencie. Poza tym na łyżwach będzie można pojeździć już drugiego dnia świąt, gdy będzie otwarte lodowisko przy ul. Duraczej 7 w Bydgoszczy.

4. Kino

Seans przed telewizorem czy na sali kinowej z wielkim ekranem? Druga opcja dostępna jest także w święta. 25 i 26 grudnia otwarte będą bydgoskie oddziały kinowych sieciówek t.j. Helios, Multikino i Cinema City. W tych miejscach będzie można zobaczyć filmy znane z zapowiedzi publikowanych w telewizji i Internecie oraz plakatów umieszczonych na różnych obiektach w mieście. Nieco mniej popularne filmy będzie można obejrzeć w Kinie Orzeł, które będzie czynne drugiego dnia świąt. Repertuar kina znajdującego się w MCK znajduje się tutaj.

5. Impreza

Zabawa i spalanie zjedzonych kalorii – taką opcję 2w1 można znaleźć w klubach w Bydgoszczy. 25 i 26 grudnia odbywa się mnóstwo imprez, więc każdy ma szansę znaleźć lokal, w którym poczuje się najlepiej. Prócz tego, świąteczna impreza to przełomowy moment dla osób, które w trakcie adwentu zaniechały swoje nocne życie.

6. Przyjaciele

Rodzina jest ważna, ale warto pamiętać także o osobach, których sami dołączyliśmy do grona naszej familii. Święta to dobra okazja na zorganizowanie spotkania z przyjaciółmi. W tych dniach większość ludzi ma wolne w pracy, więc dodatkowe nadgodziny nie mogą wpłynąć na odwołanie spotkania.

7. Rzeczy, które ciągle odkładasz na później

Każdy ma coś, co chce zrobić ale ciągle brakuje na to czasu. Przerwa świąteczna może być dobrym momentem na nadrobienie zaległości.