Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

70-latka straciła 150 tysięcy złotych. Myślała, że inwestuje w kryptowaluty

Dodano: 30.06.2023 | 09:48

Na zdjęciu: Bydgoszczanka straciła swoje oszczędności.

Fot. freeimages

70-letnia mieszkanka Bydgoszczy straciła swoje oszczędności. Została oszukana i myślała, że inwestuje w kryptowaluty.

Oszuści często podszywają się pod maklerów giełdowych zachęcających do inwestowania. Tak właśnie było w Bydgoszczy, gdzie skontaktowali się przez komunikator z 70-latką. Kobieta została namówiona do zainstalowania na telefonie i komputerze oprogramowania dającego zdalny dostęp do tych urządzeń.

W ten sposób oszuści weszli w posiadanie danych osobowych i bankowych do logowania, doprowadzając do utraty przez 70-latkę blisko 150 tysięcy złotych.

– Bądźmy czujni i nie przekazujmy żadnych pieniędzy nieznanym osobom, również tym podającym się za przedstawicieli różnych instytucji, nie podawajmy też swoich danych osobowych i innych, które posłużą do dokonania oszustw – mówi kom. Lidia Kowalska.

Podejrzewając, że ktoś próbuje dokonać oszustwa, należy powiadomić policję. Funkcjonariusze apelują również do bliskich osób starszych, aby zadbały o bezpieczeństwo seniorów, mówiąc im o zagrożeniach i uczulając na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, należy zadzwonić na policję. 112 to numer alarmowy, pod którym można uzyskać pomoc.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments