Bydgoszcz
17C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 19 • L 17
29C
Pon
28C
Wt
20C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI9 czerwca 2018: Dzień Otwarty w K-P OW NFZ
NFZ Bydgoszcz
07.06.2018 | 09:04

9 czerwca 2018: Dzień Otwarty w K-P OW NFZ

Na zdjęciu: Dzień Otwarty w NFZ po raz pierwszy odbędzie się w nowej siedzibie przy Łomżyńskiej.

Fot. Stanisław Gazda

„NFZ bliżej pacjenta”- pod takim hasłem Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ wspólnie z partnerami medycznymi zaprasza w najbliższą sobotę  9 czerwca, w godzinach 9.00-13.00 na Dzień Otwarty. W Bydgoszczy po raz pierwszy odbędzie się przy ul. Łomżyńskiej 33.

 Już niebawem rozpocznie się czas wakacyjnych wyjazdów, również poza granice naszego kraju. Jeśli wybieramy się do krajów Unii Europejskiej, to warto mieć przy sobie EKUZ- Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. EKUZ to dokument w postaci plastikowej karty, potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne, dzięki któremu w razie nagłego zachorowania czy wypadku podczas pobytu w krajach UE i obszaru płatniczego EFTA (Islandii, Lichtensteinu, Norwegii i Szwajcarii) nie będziemy płacić pełnego kosztu leczenia (EKUZ gwarantuje nam takie zasady udzielania świadczeń medycznych, jakie obowiązują w kraju, w którym przebywamy).

 W najbliższą sobotę przy ul. Łomżyńskiej  będzie można  nie tylko wyrobić sobie właśnie kartę EKUZ, ale także potwierdzić zlecenia na wyroby medyczne,  przekazać skierowania na leczenie uzdrowiskowe,  otrzymać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (potrzebny dowód osobisty).

Przy okazji na stanowisku Centrum Medycznego Ikar w Bydgoszczy można będzie zmierzyć ciśnienie tętnicze, dokonać pomiaru poziomu glukozy we krwi, przeprowadzić konsultacje z pielęgniarką środowiskową, z  fizjoterapeutami dla dzieci z oceną rozwoju dziecka w okresie niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym, przeprowadzić konsultacje neurologopedyczne oraz integracji sensorycznej,  dobrać wkładki ortopedyczne dla dzieci.

Stoisko ZUS Oddziału w Bydgoszczy świadczyć będzie porady dotyczące: elektronicznych zwolnień lekarskich w kontekście pracodawcy i pacjenta, zaświadczeń A-1, opłacania składek oraz zasad rozliczania wpłat po wdrożeniu e-Składki (potrzebny dowód osobisty lub paszport). Odwiedzający stoisko będą mogli założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

Stoisko Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy poprowadzi  porady nt. zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób i uzależnień,  pomiary tlenku węgla we wydychanym powietrzu,  quiz wiedzy prozdrowotnej,  ekspozycję materiałów edukacyjnych.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy  zaprezentuje ambulans i da możliwość obejrzenia wnętrza oraz zapoznania z wyposażeniem. Będą zajęcia edukacyjne w zakresie udzielania pierwszej pomocy przy użyciu fantomów do resuscytacji: osób dorosłych, dzieci, niemowlaków.


Powiązane treści