Bydgoszcz
-1C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -1 • L -2
-0C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
5C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesA może by tak „Firma na próbę”?
barr_aip
13.03.2018 | 12:20

A może by tak „Firma na próbę”?

Na zdjęciu: Podpisanie porozumienia.

Fot. BARR

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. oraz Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości podpisały umowę o współpracy na rzecz pozyskiwania przez BARR uczestników Programu Preinkubacji i Cowork AIP.

Ideą przyświecającą działalności AIP jest wspieranie lokalnej przedsiębiorczości. Fundacja umożliwia założenie „firmy na próbę”, z dostępem do opieki prawnej, księgowej i przestrzeni coworkingowej. Model preinkubacji AIP polegający na udostępnianiu początkującym przedsiębiorcom osobowości prawnej fundacji AIP w celu realizacji swoich biznesów, okazał się strzałem w dziesiątkę – dziś AIP to wiodąca w Europie organizacja start-upowa. Od 2004 roku dzięki AIP powstało na rynku już ponad 12 000 firm.

W Bydgoszczy prowadzący start-upy mogą korzystać z trzech inkubatorów: na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym (ul. Kaliskiego 7, budynek 2.1, p. 22 i 23), na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego (ul. Ogińskiego 16, VI piętro, pokój 606-609) oraz nowo powstałego przy Wyższej Szkole Bankowej.

Osoby zainteresowane założeniem „firmy na próbę”, mogą kontaktować się z partnerem AIP w Bydgoszczy – Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego przy ul. Unii Lubelskiej 4C w każdy wtorek od godz. 16.00 do 18.00 oraz w każdy piątek od godz. 12.00 do 14.00. Istnieje możliwość spotkania w innym terminie po indywidualnym uzgodnieniu. Wszystkich informacji udziela Maciej Górecki (maciej.gorecki@barr.pl, +48 885 550 233).

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) powstały w 2004 roku. Mimo, że wywodzą się ze środowiska akademickiego, ich oferta nie jest skierowana tylko do studentów – mogą skorzystać z niej wszyscy pragnący dołączyć do największej w Polsce społeczności start-upów.

 


Powiązane treści