[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Abramczyk Polonia przed sezonem 2023. Są plany przygotowań do rozgrywek

Dodano: 24.01.2023 | 19:04

Na zdjęciu: Daniel Jeleniewski będzie w sezonie 2023 krajowym seniorem Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Fot. Archiwum

Krótkie zgrupowanie, cztery mecze sparingowe oraz prezentacja drużyny i spotkanie z kibicami – tak wyglądać będą w największym skrócie przygotowania żużlowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz do sezonu 2023.

Jak już informowaliśmy, pierwszą imprezą sezonu 2023 na stadionie bydgoskiej Polonii przy Sportowej 2 będzie XXXIV Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. Turniej zostanie rozegrany w niedzielę, 26 marca (start do pierwszego biegu o 17:00), a już niebawem mają być ujawnione pierwsze nazwiska uczestników zawodów. Wiadomo także, że 9 września w Bydgoszczy odbędzie się trzeci turniej cyklu Tauron SEC (Indywidualne Mistrzostwa Europy – początek o 20:00).

Tymczasem już wiadomo, jak wyglądać będzie plan przygotowań zespołu żużlowców bydgoskiej Polonii do sezonu 2023. Wzorem ubiegłego roku, także i w tym zespół prowadzony przez Jacka Woźniaka i Krzysztofa Kanclerza wyjedzie na krótkie zgrupowanie, które odbędzie się w Żninie, a zespół będzie przebywał w obiektach wyremontowanej Cukrowni Żnin (16 – 18 marca). Tuż przed zgrupowaniem, planowana jest oficjalna prezentacja zespołu i spotkanie z kibicami. Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie się ona odbędzie, ale wiadomo już, że będzie ona miała miejsce 15 marca.

W planach Abramczyk Polonii są cztery mecze kontrolne, w tym dwa z nich z drużynami z PGE Ekstraligi. Pierwszy z pojedynków kontrolnych już 19 marca, kiedy to bydgoski zespół podejmie beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej, Cellfast Wilki Krosno. 2 kwietnia na Sportową 2 przyjedzie zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa, a potem jeszcze dwa mecze ze Startem Gniezno – 5.04. obie drużyny zmierzą się na torze w Gnieźnie, a dzień później w Bydgoszczy.

Abramczyk Polonia przed sezonem 2023. Są plany przygotowań do rozgrywek
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments