Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Abramczyk Polonia skompletowała skład na sezon 2023. Są nowe twarze w zespole

Dodano: 08.11.2022 | 11:12

Na zdjęciu: Kenneth Bjerre i Wiktor Przyjemski będą w sezonie 2023 kluczowymi zawodnikami Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Fot. Archiwum

Abramczyk Polonia Bydgoszcz poinformowała we wtorkowe (8 listopada) przedpołudnie o podpisaniu kontraktów z zawodnikami na sezon 2023 eWinner I Ligi Żużlowej.

Bydgoski klub jako pierwszy poinformował o skompletowaniu składu na nowy sezon. Abramczyk Polonia już w trakcie sezonu 2022 przekazała, że w jej składzie na rozgrywki w 2023 roku zostają młodzieżowiec Wiktor Przyjemski oraz Duńczyk Kenneth Bjerre. Kilka dni po otwarciu okienka transferowego, dwuletnim kontraktem z Abramczyk Polonią związał się młodzieżowiec Olivier Buszkiewicz.

To nie koniec, bo we wtorek przekazano, że kontrakty z klubem ze Sportowej 2 podpisali: Francuz David Bellego, Duńczycy Andreas Lyager i Benjamin Basso oraz Daniel Jeleniewski (pozostaje krajowym seniorem) i Szymon Szlauderbach, który będzie zawodnikiem U-24. W tej kategorii nadal będzie Łotysz Oleg Michajłow, którego także ogłoszono w kadrze bydgoskiego klubu, jednak wiele wskazuje na to, że może on zostać wypożyczony – mówi się o jego ewentualnym powrocie do Lokomotivu Daugavpils.

 

Oprócz Przyjemskiego i Buszkiewicza, grono młodzieżowców w Abramczyk Polonii uzupełniają Bartosz Głogowski, Bartosz Nowak i Hubert Gąsior, z kolei zawodnikami Polonii ścigającymi się na motocyklach o pojemności do 250 cc będą Emil Maroszek, Maksymilian Pawełczak oraz Adam Putkowski. Zmianie nie ulega sztab szkoleniowy: drużynę nadal prowadzić będą Jacek Woźniak i menedżer Krzysztof Kanclerz.

ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ – SKŁAD NA SEZON 2023

Seniorzy
David Bellego (Francja)
Andreas Lyager (Dania)
Benjamin Basso (Dania)
Daniel Jeleniewski
Szymon Szlauderbach – U-24
Oleg Michajłow (Łotwa) – U-24

Młodzieżowcy
Wiktor Przyjemski
Bartosz Głogowski
Bartosz Nowak
Olivier Buszkiewicz
Hubert Gąsior

Zawodnicy w klasie 250 cc
Maksymilian Pawełczak
Emil Maroszek
Adam Putkowski

Trener: Jacek Woźniak. Menedżer: Krzysztof Kanclerz.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments