Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Absolwenci gratulują sukcesu „Elektronikowi” [ZDJĘCIA]

Dodano: 28.02.2017 | 16:30

Wielu absolwentów szkoły jest żywym dowodem na to, że jej sukcesy nie są przypadkowe...

Na zdjęciu: Wspomnienia, wspomnienia, wspomnienia...

Fot. Stanisław Gazda

Krystyna Lewicka-Ritter, absolwentka szkoły z roku 1973, Jerzy Demyda – absolwent pierwszego rocznika z 1969 roku, Renata Demyda (’69), Bogusław Marciniak (’74), Ryszard Winnicki (’75), Piotr Siwka (’78), Jan Szopiński (’78), Michał Jędryka (’85), Wojciech Hermanowski oraz Michał Baranowski, pierwszy kierownik szkolnego internatu – przybyli dziś do Zespołu Szkół Elektronicznych z gratulacjami.

-Jest nas tu dzisiaj garstka, ale reprezentujemy absolwentów wszystkich roczników. Są wśród nas przedstawiciele różnych zawodów, ale wszystkich nas łączy niezmierna i niezmienna miłość do naszej Alma Mater. Przyszliśmy, aby podziękować naszej szkole i pogratulować jej tak ogromnego sukcesu – powiedziała Krystyna Lewicka Ritter – inicjatorka dzisiejszej uroczystości.

„Skrzyknięcie się” nie było trudne – pomogły media społecznościowe, ale także to, że wszyscy absolwenci od wielu lat się przyjaźnią, spotykają się i niejednokrotnie wspólnie działają na niwie społecznej.

Na ręce dyrektora Zespołu Szkół Elektronicznych Romana Wojciechowskiego – również absolwenta tej szkoły – przekazany został specjalny Adres:

„My, absolwenci wielu roczników bydgoskiego „Elektronika”, składamy serdeczne gratulacje Naszej Kochanej Szkole z okazji zdobycia I miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych (…)Wielu z nas zawdzięcza swe życiowe osiągnięcia między innymi edukacji w Technikum Elektronicznym. To przecież rozsiani po całym świecie Absolwenci Szkoły – swoim życiowym dorobkiem potwierdzają jej najwyższą klasę na przestrzeni prawie 50 lat istnienia „Elektroniką”. Są wśród nas nie tylko wybitni przedstawiciele elektronicznych profesji, ale także naukowcy, politycy, nauczyciele, artyści i dziennikarze. Wielu z nas pełni zaszczytne i odpowiedzialne funkcje społeczne.

Z rozrzewnieniem wspominamy przy tej podniosłej okazji naszych Nauczycieli. To Oni,  często wymagali od nas więcej niż przewidywał program nauczania. To Oni okazywali serce i cierpliwość, gdy wskazywali nam trudną drogę do sukcesu. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci, na czele z pierwszym Dyrektorem Szkoły śp. Zdzisławem Hermanem. Dziękujemy Wam Drodzy pedagodzy za tę wszechstronną edukację. Natomiast wszystkim przyszłym pokoleniom absolwentów „Elektronika” życzymy, by najpiękniejsze wartości stąd wyniesione, takie jak: staranne wykształcenie, wychowanie i wiedza, które tu zdobędą, były zawsze – tak jak dla nas — podporą, nawet w najtrudniejszych momentach życia.”

I był też czas na wspomnienia: o kolegach i koleżankach, znanych dziś i poważanych ze względu na ich osiągnięcia na całym świecie, którzy są tymi kim są, dzięki m.in. wiedzy wyniesionej z bydgoskiego „Elektronika”. Nie mogło też zabraknąć zwiedzania szkoły przez jej absolwentów.