Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Adaptacja budynków przy ul. Jana Pawła II w Osielsku. Kiedy zakończenie prac?

Dodano: 21.01.2023 | 16:59

Na zdjęciu: Nowa siedziba Urzędu Gminy Osielsko powstaje w budynkach należących niegdyś do firmy Pixel.

Fot. BB

W Osielsku trwa inwestycja polegająca na adaptacji budynków przy ul. Jana Pawła II 28 na potrzeby urzędu gminy, archiwum i OSP.

Mowa o budynku, który przez lata należał do firmy Pixel – lokalnego producenta systemów informacji pasażerskiej w środkach komunikacji publicznej. Następnie miejsce to przejął Urząd Gminy w Osielsku, który zaplanował ich gruntowną przebudowę. Prace rozpoczęły się w połowie czerwca 2022 roku. Zakres robót jest spory. Obejmuje on m.in. zmianę sposobu użytkowania budynków oraz ich rozbudowę i przebudowę, wymianę instalacji wewnętrznych, budowę przyłącza wodociągowego, budowę przyłącza gazu, termomodernizację obiektu oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku.

Jak już informowaliśmy, w części piętrowej znajdować się będą pomieszczenia biurowe i socjalne oraz dwie sale obrad rady gminy (mała i duża), a w dobudowanej w późniejszym okresie części parterowej, w której obecnie znajdują się pomieszczenia magazynowe – archiwum urzędu, pomieszczenia techniczne i węzeł sanitarny. Wydzielona zostanie też powierzchnia na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Osielsku (część socjalna, garaż na sprzęt i wóz strażacki). Rozbudowa obejmować będzie część przeznaczoną dla OSP: powstanie drugi, mniejszy garaż dla wozu strażackiego.

Warto nadmienić, że w tym momencie radni z Osielska obradują w sposób zdalny. Grudniowa sesja budżetowa odbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osielsku. Nie ma tam najlepszych warunków. Problem – co zauważają również osielscy radni – jest słaba jakość nagrań transmisji z posiedzeń rady. Po zakończeniu inwestycji to właśnie przy Jana Pawła II 28 mają odbywać się jej obrady.

– Prace przy adaptacji budynków postępują – zapewnia nas wójt Wojciech Sypniewski. – Termin wykonania inwestycji to połowa marca, jednak możliwe, że data ta zostanie przesunięta ze względu m.in. na trudność z dostępem do materiałów – dodaje. Dominika Wiśniewska, kierownik Referatu ds. Inwestycji Urzędu Gminy w Osielsku przekazała nam, że koszt inwestycji to 6 mln 877 tys. zł, a środki pochodzą z budżetu gminy.

CZYTAJ TAKŻE: Basen w Osielsku będzie nieczynny na czas ferii

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
1 rok temu

Jaki trudny dostęp do materiałów? Wszystko jest. Teraz już nie można się zasłaniać kowidem to się wymyśla inne wymówki