Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Adrianna Sułek wraca do Bydgoszczy. W lipcu zawalczy o medal mistrzostw świata

Dodano: 21.06.2022 | 13:43

Na zdjęciu: Adrianna Sułek wróciła do Bydgoszczy.

Fot. Grzegorz Kowalski/mat. prasowe

Adrianna Sułek, najlepsza obecnie polska wieloboistka, zdobyła w marcu srebrny medal Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie. Teraz, po kilku miesiącach startów dla AZS UMCS Lublin, wraca do Bydgoszczy.

Wychowanka Zawiszy na początku 2022 roku przeszła do klubu ze stolicy województwa lubelskiego. W tym czasie zaprezentowała się z doskonałej strony. Jest obecnie na trzecim miejscu na tegorocznych listach światowych, a niedawno zdobyła kolejny tytuł mistrzyni Polski.

– W niektórych konkurencjach nie poznawałam siebie, a słaby występ w skoku wzwyż był wypadkiem przy pracy. Zdecydowanie jestem gotowa na wyższe skakanie – mówi Sułek, która bezpośrednio po mistrzostwach Polski pojechała na zgrupowanie do Spały. Stąd poleci do Seattle, gdzie będzie szlifować formę przed mistrzostwami świata w amerykańskim Oregonie.

– Mistrzostwa Polski to był przystanek przed Oregonem. Trenowałam bardzo ciężko i miłym zaskoczeniem są życiówki na płotkach 13.08 i w skoku w dal 6,34 m oraz wartościowe 2:10:79 w okropnych warunkach pogodowych na 800 metrów – dodaje Sułek.

W mistrzostwach Sułek wystartowała już jako zawodniczka nowo powstałego klubu Brda Bydgoszcz, z którym związała się w ostatnich tygodniach.

– Wiem, że jestem gotowa na pobicie wszystkich siedmiu życiówek i walkę o medale w Stanach Zjednoczonych. Nie mogę niczego obiecać poza tym, że zrobię wszystko, by ten medal wywalczyć. Interesuje mnie bycie najlepszą na świecie, a na pewno mam możliwości do tego, by moje nazwisko było wymieniane wśród najlepszych wieloboistek na świecie – zapewnia Adrianna Sułek.

Mistrzostwa świata w Eugene w Oregonie odbędą się w dniach 15-24 lipca. Siedmioboistki o medale walczyć będą 17 i 18 lipca.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wlodek
Wlodek
1 rok temu

Bravo pani Adrianno.