Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 8 • L 6
14C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAgenci CBA w akcji. Cztery osoby zatrzymane na terenie Bydgoszczy i okolic
25.05.2018 | 16:20

Agenci CBA w akcji. Cztery osoby zatrzymane na terenie Bydgoszczy i okolic

Do zatrzymań doszło na terenie Bydgoszczy i okolic.

Na zdjęciu: Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby. Kolejne zatrzymania są kwestią czasu.

Fot. CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali czterech biznesmenów, którzy są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Do zatrzymań doszło w Bydgoszczy i jej okolicach oraz w powiecie żywieckim. – Trzech z nich przyjęło łapówki na łączną kwotę 600 tysięcy złotych w zamian za powoływanie się na wpływy w urzędach skarbowych – mówi Temistokles Brodowski z biura prasowego CBA.

Agenci CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych, a także biura bydgoskiego Urzędu Skarbowego. – Została zabezpieczona dokumentacja kontroli podatkowych prowadzonych wobec firm należących do biznesmena wręczającego łapówki – dodaje Brodowski. Wręczający łapówki (były to raty w wysokości po 50 tys. zł) liczył na to, że kontrola skarbowa w jego firmie zakończy się pozytywnie.

Śledztwo prowadzi katowicka prokuratura. W toku prowadzonych czynności, śledczy chcą ustalić czy zatrzymani posiadali realny wpływ na pracowników bydgoskiej skarbówki i czy mogli w ten sposób wpływać na bieg prowadzonych kontroli skarbowych. Próbowaliśmy dowiedzieć się, czy zatrzymani przyznali się do winy i jakie zeznania złożyli tuż po zatrzymaniu, jednak prokurator Monika Łata nie odebrała od nas telefonu.

Jak się dowiedzieliśmy, mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Prokuratura zapewnia, że sprawa jest rozwojowa. – Kolejne zatrzymania są niewykluczone, a lista zarzutów może zostać powiększona – dowiadujemy się u śledczych.


Powiązane treści