Bydgoszcz
19C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 20 • L 18
15C
Pon
16C
Wt
12C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAgnieszka Radwańska zagra w Bydgoszczy!
agnieszka radwanska - wikipedia
05.06.2019 | 13:04

Agnieszka Radwańska zagra w Bydgoszczy!

Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska zagra w Bydgoszczy.

Fot. si robi/CC

Agnieszka Radwańska mimo zakończenia kariery raz jeszcze wyjdzie na kort. Zagra w Bydgoszczy podczas turnieju organizowanego przez Jarosława Kotewicza.

Były menadżer Artego, a także olimpijczyk z Atlanty od lat pasjonuje się tenisem – gra, a także organizuje amatorskie turnieje. W jego rodzinnej Iławie kilkadziesiąt deblowych par spotyka się na korcie już od 26 lat. W tym roku turniej odbędzie się w Bydgoszczy. – Pomyślałem sobie, biegnąc przez las: A może by tak zaprosić największą, tenisową gwiazdę w historii naszego kraju? Wróciłem z tym pomysłem do domu, a gdy żona i córka uznały to za świetny pomysł, nie miałem już wątpliwości – mówi Kotewicz.

Turniej Kotewicz Cup odbędzie się w dniach 21-22 czerwca na kortach przy ul. Nowotoruńskiej. Wstępna lista zgłoszeń powstała tak szybko, że organizator zaczął rozważać rozszerzenie drabinki do 32 par. Jedną z nagród dla zwycięzców będzie udział w meczu pokazowym z Agnieszką Radwańską. – Chciałem zachować w pełni amatorski charakter turnieju i dać pierwszeństwo tym, którzy od lat grają ze mną lub przeciwko mnie. To dla mnie ważne, bo chcę uszanować ważnych dla mnie ludzi, ale nie odmawiam z zasady. Jeśli komuś bardzo zależy, to zdobędzie do mnie numer telefonu albo najlepiej adres e-mail ze strony KotewiczCUP na Facebooku. Jestem otwarty na jeszcze większy rozmach tego turnieju – mówi organizator.

Mecz z udziałem Radwańskiej zaplanowano na sobotę, 22 czerwca, na godz. 17:00. Nie będzie prowadzona sprzedaż biletów. Zaproszenia będzie można zdobyć jedynie w lokalnych mediach, przy okazji okolicznościowych konkursów. W sumie takich zaproszeń do będzie ponad 200.

Radwańska zakończyła karierę w listopadzie 2018 roku. Od tego czasu zajęła się m.in. inwestowaniem w apartamenty. Wystąpiła także w Tańcu z Gwiazdami.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści