Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 8 • L 6
6C
Nd
6C
Pon
6C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleAgresywne psy zaatakowały dzieci! 9-latka uchroniła swojego brata przed pogryzieniem
policja Bydgoszcz
19.12.2018 | 13:10

Agresywne psy zaatakowały dzieci! 9-latka uchroniła swojego brata przed pogryzieniem

Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie.

Na zdjęciu: Przyczyny zdarzenia ustalają lipnowscy policjanci.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

O krok od tragedii niedaleko Lipna. Dzieci, które zjeżdżały na sankach, zostały zaatakowane przez dwa duże i agresywne psy.

Dramatyczne sceny rozegrały się w niedzielne popołudnie w jednej z miejscowości na terenie gminy Lipno. – Kilkoro dzieci wyszło przed dom, by pozjeżdżać na sankach – relacjonuje podkom. Małgorzata Małkińska z biura prasowego komendy powiatowej policji w Lipnie. W pewnym momencie doszło do dramatycznego zdarzenia, gdy nastoletnia córka właścicieli wypuściła z kojca na ogrodzoną posesję dwa psy.

Zwierzęta zaatakowały bawiące się dzieci. Sytuacja stała się na tyle dramatyczna, że właściciele psów (jeden był rasy bernardyn, a drugi owczarek niemiecki) nie byli w stanie ich upilnować. Te były na tyle agresywne, że w pewnym momencie 9-letnia dziewczynka własnym ciałem zasłoniła swojego 4-letniego brata. – Uchroniła go przed pokąsaniem, a sama doznała ciężkich obrażeń – mówi podkom. Małkińska. Dziewczynkę z poważnymi obrażeniami ciała zabrano do szpitala we Włocławku i to właśnie lekarze z tej placówki o całej sytuacji zawiadomili policjantów.

Śledczy ustalają teraz w jaki sposób doszło do otwarcia furtki, a dochodzenie jest prowadzone pod kątem artykułu 160 Kodeksu Karnego. – Mówi on o narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – podkreśla rzecznik prasowa policji w Lipnie. Jak się dowiedzieliśmy, oba psy były szczepione.


Powiązane treści