Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 4 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiAkademia Budowy w Bydgoszczy: wydarzenie dla osób budujących dom
21.02.2019 | 09:59

Akademia Budowy w Bydgoszczy: wydarzenie dla osób budujących dom

Na zdjęciu:

Fot.

Planujesz lub jesteś w trakcie budowy domu? Zastanawiasz się, jaki wybrać projekt domu, technologię budowy lub system grzewczy? Nie możesz przegapić tego wydarzenia! Akademia Budowy w Bydgoszczy odbędzie się już 9 marca.

Akademia Budowy w Bydgoszczy – największe warsztaty budowlane w Polsce
Akademia Budowy to wydarzenie, które od 5 lat organizowane jest w największych miastach w Polsce, m.in. w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Bydgoszczy. Organizatorem jest firma Tooba.pl, zajmująca się sprzedażą gotowych projektów domów.

Program konferencji został przewidziany w taki sposób, by uczestnicy w ciągu jednego dnia dowiedzieli się jak najwięcej na temat poszczególnych etapów budowania domów. Od zakupu działki, wyboru projektu i wzięcia kredytu po aranżację przestrzeni wokół domu.

Idea takiego wydarzenia zasługuje na medal i słowa uznania. W jednym miejscu wielu ekspertów, możliwość rozmowy z każdym z osobno otwiera oczy inwestorom na budowę swojego domu i zwraca uwagę na mnóstwo bardzo istotnych szczegółów. Pełen profesjonalizm organizatorów, prelegentów oraz otwartość na nasze problemy budowlane. Poproszę więcej takich konferencji – opinia jednego z uczestników Akademii Budowy w Krakowie, źródło: Facebook.

Rejestracja i pełna agenda na stronie wydarzenia.

Porady architekta, kosztorysanta, konstruktora i instalatorów
Każdy z uczestników konferencji – w cenie biletu 25 zł – będzie mógł skorzystać z indywidualnych, trwających nawet kilka godzin, konsultacji ze specjalistami. Wśród nich są architekt, kosztorysant, konstruktor oraz przedstawiciele firm z branży budowlanych (np. producenci instalacji grzewczych czy materiałów budowlanych). Eksperci będą do dyspozycji uczestników przez cały czas trwania wydarzenia. Pomogą m.in. w wyborze projektu, systemu grzewczego i materiałów budowlanych, analizie planów miejscowych/warunków zabudowy czy wypełnieniu dokumentów urzędowych związanych z budową domu.
Organizatorzy zachęcają, by uczestnicy zabrali ze sobą mapki do celów projektowych, MPZP lub warunki zabudowy, wyrys i wypis z gruntów, wybrany projekt domu. Dokumenty te umożliwią specjalistom szczegółową analizę.

zdj2-warsztaty-murowania-metoda-na-sucho

Program Akademii Budowy w Bydgoszczy:
1. Wybór projektu domu: formalności, analiza warunków zabudowy, MPZP i funkcjonalności budynku, adaptacja, koszty.
2. Kredyt na budowę domu – co warto wiedzieć?
3. Ściany konstrukcyjne z ceramiki budowlanej.
4. Wybór stolarki.
5. Odkurzanie centralne: zalety, mity i fakty na temat tego systemu, prezentacja.
6. Dachówka ceramiczna i akcesoria dachowe.
7. Pompy ciepła: budowa i zasada działania, rodzaje, funkcjonalność, korzyści i przykłady zastosowania.
8. Kondensacyjne kotły gazowe, zdalne sterowanie system ogrzewania, hybrydowe rozwiązania w produkcji ciepłej wody.
9. Fotowoltaika i folie grzewcze na podczerwień: działanie, korzyści z zastosowania, koszty, gwarancja i serwis.
10. Ogrzewanie podłogowe: zalety i wady, opis systemu.
11. Kamień ogrodowy i dekoracyjny.
12. Indywidualne konsultacje z architektem, kosztorysantem, konstruktorem, architektem wnętrz i liderami rynku budowlanego.

Warsztaty z murowania ścian metodą „na sucho”
Pomiędzy wystąpieniami prelegentów odbędą się warsztaty dla uczestników z murowania ścian metodą „na sucho”. Ten punkt programu cieszy się szczególną popularnością, ponieważ każdy – pod okiem wykwalifikowanego instruktora – będzie mógł spróbować wykonać fragment ściany.

Akademia Budowy w Bydgoszczy: bilety, data i miejsce
Akademia Budowy odbędzie w Bydgoszczy w Hotelu City (ul. 3 maja 6) już 9 marca. Rejestracja przed wydarzeniem rozpocznie się o godz. 8.30.

  • Bilet w cenie 25 zł (wersja standard) – uprawnia do udziału w wydarzeniu (wykłady, warsztaty, konsultacje ze specjalistami), losowaniu upominków. Ponadto uczestnicy będą mogli korzystać z nieodpłatnego bufetu kanapkowego i całodniowego bufetu kawowego oraz otrzymają materiały z konferencji.
  • Bilet w cenie 50 zł (wersja premium) – poza powyższymi każdy z uczestników otrzyma pakiet dodatków związanych z budową domu o wartości 500 zł, rabat na dowolny projekt domu o wartości 200 zł oraz bon na dwudaniowy obiad.

Więcej informacji na stronie www.AkademiaBudowy.pl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści