Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Akademia Czarnego Gryfa. Nowy pomysł żużlowej Polonii na szkolenie młodzieży

Dodano: 26.12.2023 | 09:25

Na zdjęciu: Jednym z żużlowych talentów w Bydgoszczy jest Maksymilian Pawełczak. Wiadomo także, że za pracę z młodzieżowcami odpowiadać ma Jacek Woźniak.

Fot. Archiwum

Żużlowa Abramczyk Polonia Bydgoszcz przedstawiła najnowszy pomysł na pozyskiwanie kolejnych zdolnych talentów. Pierwszy nabór do szkółki już na początku nowego roku. 

Tym pomysłem jest Akademia Czarnego Gryfa, a o szczegółach opowiadał prezes i właściciel żużlowego klubu Jerzy Kanclerz. – W klubie wpadliśmy na pomysł, że zaczniemy szkolić zawodników od dwunastego roku życia – powiedział i dodał, że zawodnicy będą wyposażeni w sprzęt. – Adepci będą mieli do dyspozycji cztery kompletnie wyposażone motocykle. Będzie doświadczony trener i będziemy ich szkolić, aby w perspektywie kilku lat mieć kolejnych wychowanków – podkreślił.

Kanclerz zaznaczył, że za pracę z najmłodszymi adeptami odpowiedzialny będzie Jacek Woźniak. Wystarczy wspomnieć, że to pod jego okiem, swoje pierwsze kroki w czarnym sporcie stawiali m.in. Wiktor Przyjemski (w 2024 roku zawodnik drużynowego mistrza kraju Motoru Lublin), Maksymilian Pawełczak, Emil Maroszek czy Adam Putkowski.

Maroszek i Putkowski na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku będą zdawać egzamin na motocykle o pojemności 500 ccm. Jeśli przejdą go pomyślnie, to będą mogli startować w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów (w rozgrywkach ligowych starty są możliwe, gdy zawodnik ukończy szesnasty rok życia), zaś Pawełczak na ten sam egzamin musi poczekać do 2025 roku.

Klub zapowiedział, że już na początku 2024 roku zostanie przeprowadzony pierwszy nabór chętnych do szkółki, a szczegóły zostaną ujawnione na kanałach klubowych w mediach społecznościowych.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic
5 miesięcy temu

A spytam skromnie; a co z tych wychowanych talentów ma Polonia..? Same talenty, a Polonia wciąż dołuje. Woźniak (Gorzów), Lewandowski (Toruń), Przyjemski (Lublin), ot, najbliższe przykłady. A jest ich dużo więcej.
A dla kogo teraz szkolicie tych nowych..? Pawełczak (Leszno?), Putkowski (Wrocław?), Maroszek (Częstochowa?)…
To jak Polonia ma się wygrzebać z tego bagna..?

Arkadiusz
Arkadiusz
5 miesięcy temu

Bardzo dobra decyzja
Lepiej szkolić i oglądać swoich
A nie farbowane lisy