Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Akademia Czarnego Gryfa. Rusza nabór do szkółki żużlowej Abramczyk Polonii

Dodano: 03.01.2024 | 18:19

Na zdjęciu: W minionym sezonie, pod nieobecność w półfinale Wiktora Przyjemskiego, duet młodzieżowy Abramczyk Polonii wraz z Olivierem Buszkiewiczem stworzył Bartosz Nowak.

Fot. Archiwum

Z początkiem 2024 roku oficjalnie ruszył nabór kandydatów do Akademii Czarnego Gryfa – to nowy projekt żużlowej Abramczyk Polonii, mający na celu wyszkolenie zdolnych młodzieżowców. 

Projekt utworzenia akademii zaprezentowano po raz pierwszy 30 listopada 2023 r., kiedy żużlowy klub ogłosił przedłużenie umowy sponsorskiej z firmą Abramczyk.

W akademii – jak zapowiada prezes i właściciel żużlowej Polonii Jerzy Kanclerz – szkoleni będą zawodnicy w wieku 12 – 16 lat. – Adepci będą mieli do dyspozycji cztery kompletnie wyposażone motocykle. Będzie doświadczony trener i będziemy ich szkolić, aby w perspektywie kilku lat mieć kolejnych wychowanków – zaznacza.

Akademia Czarnego Gryfa powstała, by dać szansę trenowania i rozwoju młodzieży, która nie ma własnego sprzętu ani możliwości jego zakupu – informuje klub i precyzuje: – To właśnie tu mogą spróbować jazdy na motocyklu żużlowym, będą objęci profesjonalną opieką doświadczonych trenerów i będą mogli korzystać z infrastruktury – toru żużlowego i warsztatu ŻKS Polonia Bydgoszcz SA na stadionie przy Sportowej 2.

O ogłoszeniu pierwszego naboru, żużlowa Polonia poinformowała w środę, 3 stycznia. Za pracę z młodzieżowcami odpowiedzialny będzie Jacek Woźniak, zaś formularze dla kandydatów są dostępne na stronie https://www.polonia.bydgoszcz.pl/akademia-czarnego-gryfa/.


Akademia Czarnego Gryfa. Rusza nabór do szkółki żużlowej Abramczyk Polonii

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic
3 miesięcy temu

Świetny pomysł! W Lublinie, Wrocławiu, Toruniu czy Lesznie już zacierają rączki z radości, że za kilka lat będą mieli w składach nowe talenty z Bydgoszczy.